Вторник, 12 Декабрь 2017, 04:35
Приветствую Вас Гость | RSS

ВСЕ СОЧИНЕНИЯ

Меню сайта

 

Предметы
Форма входа
Статистика

Онлайн всего: 3
Гостей: 3
Пользователей: 0


Сочинения

Главная » Сочинения » Українська мова та література » 5 клас Добавить сочинение

Історичні персонажі у поемі 0. Олеся «Княжа Україна»

Який гарний у нас письменник — Олександр Олесь! Які в нього чудові вірші — і про природу, і про історію. Його історичні віршовані оповідання під назвою «Кня­жа Україна» — це яскраві сюжети і образи видатних діячів української історії.

По-перше, це справжні герої-лицарі. Ось нескорений князь Василько з Хол- ма, якого татари узяли в полон, носить камені з собою, показує своїм виглядом, чим треба боротися із холмчанами. Ось Аскольд і Дір — славні вояки, яких запро­сили стати володарями Києва, його оборонцями від хозарської навали, бо нікому вже стало боронити місто. Ось Микита Кожум’яка, що має легендарну богатир­ську силу. Ось і сам Віщий Олег, світла легенда української історії, витязь, який прибив свого щита на брамі Царгорода.

По-друге, це герої-розумники. І найбільший із них — то князь Ярослав Муд­рий, за часів якого постав Київ з руїни, став багатим і затишним. Про Яросла­ва сказано, що найбільшими його досягненнями є міцність державного устрою, справедливі суди.

Ось княгиня Ольга і князь Ігор, історія їхнього одруження. Княгиня Ольга — втілення прекрасної української жінки, чарівної, «як ранок». їхнє кохання розпо­чинається тоді, коли проста дівчина-селянка захоплюється юнаком без будь-яких князівських ознак, у скромному одязі, без оздоб, із простим луком.

просто, доступною мовою, розповів Олесь про нашу стародавню історію, її головних героїв. Ці легенди багато чого можуть навчити, а насамперед — любити свою рідну країну Україну, бажати їй щастя і процвітання, єдності й могутності.

Рассказать друзьям, чтобы не совпали сочинения!
Рассказать
Категория: 5 клас | Добавил: 00dima (15 Май 2016) | Просмотров: 113 | Рейтинг: 0.0 /0
Перейти на главную страницу
Всего комментариев: 0
Добавлять комментарии могут только зарегистрированные пользователи.
[ Регистрация | Вход ]

Allcompositions © 2017