Пятница, 19 Января 2018, 21:45
Приветствую Вас Гость | RSS

ВСЕ СОЧИНЕНИЯ

Меню сайта

 

Предметы
Форма входа
Статистика

Онлайн всего: 12
Гостей: 12
Пользователей: 0


Сочинения

Главная » Сочинения » Українська мова та література » 5 клас Добавить сочинение

Марк Твен - мій улюблений письменник

Семюель Клеменс, у всьому світі знаний як письменник Марк Твен, наро­дився на південному сході Сполучених Штатів у селищі Флорида 1835 року. Там ріка Міссурі впадає в Міссісіпі, на якій він мріяв стати матросом, ходити у формі юнги. Майбутній письменник таки втілив свою мрію — став лоцманом і супрово­джував пароплави по Міссісіпі. Навіть його псевдонім звідти, з Міссісіпі: він за­міряв жердиною глибину ріки і кричав помічникові: «Марк твен!», — це означало «мірка два» — глибина, достатня для того, щоб пароплав пройшов безпечно. А ще він був журналістом, шукачем срібла, друкарем і, звісно, письменником.

Я дуже люблю історії Марка Твена про двох бешкетників-хлопчаків — Тома і Гека, пам’ятник яким стоїть над рікою на батьківщині письменника. Саме там Марк Твен зустрів своїх героїв, навіть подружився із малим волоцюгою Томом Бленкеншипом, якого змалював у вигляді літературного героя Гекльберрі Фінна.

Марк Твен ріс за існування рабства, серед негрів-невільників, бачив розпра­ви над ними і чисельні втечі, які закінчувалися вбивством непокірних. Саме тому його герой Том Сойєр іноді бешкетує разом із негренятком Джимом, який пра­цює в тітки Поллі, навчається в якогось негра свистіти, немов птах. А Гек товари­шує із неграми, ті навіть підгодовують хлопчика, а він віддячує їм роботою.

Багато з епізодів книжки хочеться читати і перечитувати по декілька разів. На­приклад, історію з пошуками скарбу. Або історію закоханості Тома у Беккі Тет- чер. Або як Том і Гек лікували бородавки...

«Том Сойєр» — це цікаві і безтурботні пригоди, а от «Гекльберрі Фіни» — це зовсім неромантичні «мандри», під час яких герої стикаються із людською не­справедливістю, злістю, мстивістю, ненавистю. Проте ця книжка для мене навіть цікавіша, ніж про Тома. Гек викликає не захоплення і цікавість, як Том, а справ­жнє співчуття, бажання допомогти. І хоча обидва хлопчики живуть в одній і тій самій країні. Том живе серед рівних собі, а Гек — вигнанець, сирота, до якого навколишній світ ставиться не поблажливо, а з агресією. їх рівняє тільки яскра­ва і світла ріка Місісіпі — їхній шлях пізнання, шлях до свободи, а маленький пліт — оазис, територія, вільна від рабства. Та попри всі негаразди, Гек, який за­вжди напоготові, щоб дати відсіч дорослому ворожому світові, зберігає доброту, людяність, вірність, уміння за будь-яких обставин залишатися людиною.

А ще я люблю читати й інші книжки Марка Твена. В нього сила-силенна дуже цікавих книжок! Наприклад «Принц і Злидар» — про англійське середньовіччя та про те, що інколи непогано було б тим, хто керує державами, хоч на хвильку опи­нитися на самому дні, на собі відчути радощі своїх законів, наслідки свого управ­ління. А «Янкі з Коннектикуту при дворі короля Артура»! Це майже фантастична казка! Це і подорож в історію, читаючи яку, краще розумієш сьогодення...

Рассказать друзьям, чтобы не совпали сочинения!
Рассказать
Категория: 5 клас | Добавил: 00dima (15 Мая 2016) | Просмотров: 152 | Рейтинг: 0.0 /0
Перейти на главную страницу
Всего комментариев: 0
Добавлять комментарии могут только зарегистрированные пользователи.
[ Регистрация | Вход ]

Allcompositions © 2018