ВСЕ СОЧИНЕНИЯ

Меню сайта

 

Предметы
Форма входа
Статистика

Онлайн всего: 30
Гостей: 30
Пользователей: 0


Сочинения

Главная » Сочинения » Українська мова та література » 5 клас Добавить сочинение

Правда не потоне у воді, не згорить у вогні (за народною казкою «Про правду і кривду»)

На землі завжди існувало добро і зло, правда і кривда. Так само були, є і бу­дуть злі та добрі вчинки. Що людина здобуває, живучи правдою, нам розповідає давня народна казка «Про правду і кривду».

Суперечка багатого дядька і бідного небіжа закінчилася тим, що хлопчина за­лишився без майна. Всі — заробітчанин, пан і навіть священик, — казали, що жити кривдою ліпше. Доведений до межі, небіж хоче віддати Богові душу. Мож­ливо, гадає він, хоча б на небі життя правдиве. Але бідняку знехотя допомагає зла сила. Ще б пак, не буває ж лиха без добра. Чорти у лісі не побачили самогубця. Вони хвалилися один перед одним своїми лихими вчинками. Дурість їхня була ще й у тому, що вони розповіли, як усе можна виправити. Сидів нещасний хлопець на дереві й думав, що має допомогти скривдженим. Якщо ні, то загине багато лю­дей і знову переможе зло. Небіж своїми добрими ділами заробляє грошей навіть більше, ніж є у його дядька. Чоловік виручає пана, котрий нещодавно казав про користь неправди. Став він у пригоді заробітчанам та іншому миру, коли в одно­му місті зникла вода. Добро дає небожу великі статки. Допомагає юнак і царю, виліковує його доньку. Після цього він сам стає царем.

Розбагатівши, добрий чоловік не перестав думати, що жити правдою краще. Він дає дядькові багато грошей, хоча той і був негідником. Жадібний старий хо­тів загарбати все, але він забув, що лихом добра не набути. Кривда разом з іншою кривдою стають величезним злом. Чорти, які мимовільно допомогли небожеві, убивають його дядька.

Усі чомусь забувають робити добрі вчинки, забувають, що гроші — то не голов­не. Незаможний небіж тільки завдяки своєму доброму серцю став найбагатшою людиною в царстві. Його сила була в правді, а вона, як відомо, не потоне у воді й не згорить у вогні.

Рассказать друзьям, чтобы не совпали сочинения!
Рассказать

Похожие сочинения
Категория: 5 клас | Добавил: 00dima (23 Мая 2016) | Обновлено | Просмотров: 125 | Рейтинг: 0.0 /0
Перейти на главную страницу

В качестве благодарности - оставьте, пожалуйста, свой отзыв о сайте на WoT и/или напишите комментарий ниже
Всего комментариев: 0
Имя *:
Email *:
Код *:

Allcompositions © 2018
Хостинг от uCoz