Воскресенье, 21 Января 2018, 10:44
Приветствую Вас Гость | RSS

ВСЕ СОЧИНЕНИЯ

Меню сайта

 

Предметы
Форма входа
Статистика

Онлайн всего: 41
Гостей: 41
Пользователей: 0


Сочинения

Главная » Сочинения » Українська мова та література » 5 клас Добавить сочинение

Прислів’я та приказки - джерело народної мудрості

Хто може навчити нас розуму, передати досвід та народну мудрість? Американ­ські фільми? Зовсім ні. Рідні? Так, уже ближче, але ж їх також хтось цього навчив. Знайти джерело батьківського інтелекту — ось найважливіше завдання для мене. Що це може бути: книжки або театр? Я вважаю, що ні, бо читати людина навчаєть­ся набагато пізніше, ніж починає щось тямити. Перші уроки розуму ми отримуємо зі спілкування з батьками, братами та сестрами, друзями врешті-решт.

Кожна людина в розмові використовує прислів’я та приказки. Це, як я прочи­тав у підручнику, короткі влучні вислови, що є узагальненими висновками з жит­тєвого досвіду, прислів’я та приказки накопичили у собі мудрість багатьох поко­лінь. Вони мають повчальний характер. Не знати жодного прислів’я неможливо, бо всі хоча б один раз чули: «Без труда нема плода», «Хто рано посіє, рано й по­жне» або «Добре в гостях, а дома ліпше». У приказках усе зайве відкидається й за­лишаються тільки правдиві, перевірені, мудрі слова.

Прислів’ями та приказками охоплене все життя людини. Можна почути ви­слови про природу, науку, розум, працю, знання, друзів, мораль, вдачу тощо. Муд­рі, заримовані слова дають нам багато інформації, розвивають уважність («Вік живи — вік учись»). їх легко запам’ятати.

Прислів’я вчать нас, як правильно поводитися. Вони допомагають гідно і до­тепно відповідати на закиди моїх однокласників («Не бійся розумного ворога, а бійся дурного приятеля»).

Мені хотілося б знати усі прислів’я та приказки (що, мабуть, неможливо), бо це допомогло би поставити авторитет, розум і знання наших пращурів собі на службу.

Рассказать друзьям, чтобы не совпали сочинения!
Рассказать
Категория: 5 клас | Добавил: 00dima (23 Мая 2016) | Просмотров: 260 | Рейтинг: 0.0 /0
Перейти на главную страницу
Всего комментариев: 0
Добавлять комментарии могут только зарегистрированные пользователи.
[ Регистрация | Вход ]

Allcompositions © 2018