ВСЕ СОЧИНЕНИЯ

Поиск
Меню сайта
Предметы
Форма входаСтатистика

Онлайн всего: 27
Гостей: 27
Пользователей: 0


Сочинения » Українська мова та література » 5 клас Добавить сочинение

Образ козаків у оповіданні Оксани Сенатович «Малий віз»

Цікаве оповідання ми сьогодні розглядали на уроці української літератури. Твір невеличкий за обсягом, персонажів у ньому небагато, та вибирати є з кого.

Дмитрик та Іван Сірко — значні постаті, але мені найбільше сподобалися козаки, зображені в оповіданні «Малий віз».

Запорозькі козаки — це степові лицарі. Так їх називав ще Т. Г. Шевченко. Вони — совість, честь і хоробрість українського народу. Коли Дмитрик приїхав до цих відважних воїнів лежачи на возі, вони засудили це, бо найбільше січовики не любили ледарів. Славні українці навчають Дмитрика чемності, показують йому, як треба вітатися з товариством. Хоча козаки на перший погляд суворі, вони все ж пропонують хлопцю повечеряти з ним. Це говорить про щирість степовиків, про їхню відвертість і щедрість. Старі, сиві, загартовані у багатьох битвах, січовики не втратили почуття гумору. Відважні лицарі легко та невимушено веселяться з Дми- триком, по-доброму кепкують з нього. Хлопцеві, попри велику різницю у віці, дуже легко спілкуватися із козаками, бо вони не горді і їм легко зрозуміти наші проблеми. Запорожці із задоволенням допомагають Дмитрикові, показують йому свої винаходи — підводний човен, ракету. Це надзвичайно цікаво, оскільки я вва­жав, що таку зброю вигадали значно пізніше.

Дуже приємно усвідомлювати, що ти є нащадком таких славетних людей. Можливо, один із цих степових лицарів, котрі хоробро билися з татарами і турка­ми за незалежність України, був моїм прадідом. Можливо, саме він вигадав раке­ту. Але цього ми ніколи напевне не дізнаємося.

Я пишаюся тим, що живу в Україні, бо її створювали такі завзяті, веселі, чесні, відважні та винахідливі люди, як запорожці. Мені приємно, що українці козаць­кого роду, а значить їм ще вистачить наснаги боротися за добробут рідної землі.Беру это сочинение!

Похожие сочинения
Категория: 5 клас | Добавил: 00dima (23 Мая 2016) | Обновлено | Просмотров: 182 | Рейтинг: 0.0 /0
Перейти на главную страницу

Сообщить об ошибке!

Понравилось? Оставь отзыв

Имя *:
Email *:
Код *:

Allcompositions © 2018
Хостинг от uCoz