Суббота, 16 Декабрь 2017, 09:15
Приветствую Вас Гость | RSS

ВСЕ СОЧИНЕНИЯ

Меню сайта

 

Предметы
Форма входа
Статистика

Онлайн всего: 11
Гостей: 11
Пользователей: 0


Сочинения

Главная » Сочинения » Українська мова та література » 5 клас Добавить сочинение

Правда і кривда в оповіданні «Сосонка» Олени Пчілки

Олена Пчілка — знаний літературний майстер. Найулюбленішим її оповідан­ням для мене є «Сосонка». Це історія про людську несправедливість. Авторка по­казує дві родини — селянську та панську. Головним героєм твору є хлопчик із се­лянської сім’ї Івась. Його доля дивним чином переплітається із долею маленької Сосонки, яку вони разом із батьком повезли до міста на торговище.

Селяни, спродавши деревце у дім до панів, самі стають свідками негідного по­водження із Сосонкою. Багатій родині жива істота була лише тимчасовою забав­кою, іграшкою, котру покинули менш ніж за добу. Бундючні паненята, які не ці­нують нічийого життя, які просто не навчені поважати людську працю, цікавляться лише подарунками, а не лісовою красунею, на якій вони знаходять улюблені соло­дощі. Дуже прикро чути плач залишеної на подвір’ї Сосонки, що поволі вмирає.

Івасик допомагає деревцю, підбирає його і відвозить додому. Тут Сосонка від­чуває себе потрібною людям. Новорічна красуня дарує родині радість.

Та невдовзі сам Івасик потрапляє у таку саму халепу, як і Сосонка. Забраний до панського дому, він однаково залишається покинутим і приниженим. Пани одразу ж забувають про добро, яке їм зробили інші. Єдиним виходом для Іваси- ка стає втеча. Цей мужній хлопчина крізь сніжну ніч не побоявся іти додому. Але знову горе — він заблукав. На щастя. Сосонка — його добрий друг — не забуває добрих справ і підказує дорогу хлопчикові.

Не потрібні ніякі гроші, не потрібні достатки, коли ти в неволі або приниже­ний. Найкраще щастя — це людяне ставлення і повага, нехай навіть до деревця. Сосонка та Івась допомагають одне одному. Хотілося б, щоб усі люди були добрі й завжди виручали ближніх.

Рассказать друзьям, чтобы не совпали сочинения!
Рассказать
Категория: 5 клас | Добавил: 00dima (23 Май 2016) | Просмотров: 138 | Рейтинг: 0.0 /0
Перейти на главную страницу
Всего комментариев: 0
Добавлять комментарии могут только зарегистрированные пользователи.
[ Регистрация | Вход ]

Allcompositions © 2017