Пятница, 15 Декабрь 2017, 10:25
Приветствую Вас Гость | RSS

ВСЕ СОЧИНЕНИЯ

Меню сайта

 

Предметы
Форма входа
Статистика

Онлайн всего: 60
Гостей: 60
Пользователей: 0


Сочинения

Главная » Сочинения » Українська мова та література » 5 клас Добавить сочинение

Поетичний виклад історії українців

Драматична доля особистого життя Олександра Олеся і його творчої спад­щини. Письменник жив Україною, мріяв про щасливе майбутнє рідного наро­ду. Але мрії його не справдилися. Україна лежала в руїнах, скрізь голод, розру­ха, смерть. Ситуація в країні нагадувала Олександру Олесю часи роздробленості Київської Русі, і він за короткий час написав книгу «Княжа Україна». У віршах він описав діяльність князів давньої Укра'іни-Русі, розкрив їхню мудрість, по­знайомив читачів з історією українців, розповів про їхнє життя в давнину.

Про наміри письменника сказано у вірші «Заспів», де автор повідомляє про намір розповісти про минуле, про життя наших предків:

...що блукали По страховищах-лісах.

Що з природою змагались Тільки з вірою в серцях.

У вірші «Україна в старовину» Олександр Олесь говорить про багатство при­роди, серед якої жила смілива і дужа людина. їй доводилося боротися з ведмедем, риссю, лосем, здобувати теплі хутра та м’ясо. За дрімучими лісами простягався без­межний степ, нерухомий в ясний день і шумний у бурю. Серед цього багатства

На лісах дрімучих, темних.

На незайманих степах Спочивала Україна В золотих, дитячих снах.

Про життя племен, вибори князів, боротьбу з ворогами, обряди поховання і вірування розповів поет у вірші «Наші предки-слов’яни».

Олександр Олесь у своїх віршах звертався і до нас. Він закликав бути чуйни­ми і добрими, любити свій край, цікавитися історією країни, адже ми — продо­вжувачі нашого українського роду.

Рассказать друзьям, чтобы не совпали сочинения!
Рассказать
Категория: 5 клас | Добавил: 00dima (02 Май 2017) | Просмотров: 29 | Рейтинг: 0.0 /0
Перейти на главную страницу
Всего комментариев: 0
Добавлять комментарии могут только зарегистрированные пользователи.
[ Регистрация | Вход ]

Allcompositions © 2017