Пятница, 15 Декабрь 2017, 10:27
Приветствую Вас Гость | RSS

ВСЕ СОЧИНЕНИЯ

Меню сайта

 

Предметы
Форма входа
Статистика

Онлайн всего: 55
Гостей: 55
Пользователей: 0


Сочинения

Главная » Сочинения » Українська мова та література » 5 клас Добавить сочинение

Картини природи в оповіданні М. Коцюбинського «Ялинка»

Михайло Коцюбинський любив природу, тому і зображав її так, що вона по­стає перед читачами, наче жива. Не випадково і оповідання своє назвав «Ялин­ка». Маленьке зелене деревце стало одним із головних героїв твору.

Ялинка росла у Якимовім садку. Коли деревце бачило Василька чи його батька, «струнке, зелене, веселе, воно маяло гілочками, наче раділо гостям». Де­ревце лякається і тремтить, коли його починають рубати: «Яким рубав, а ялинка тремтіла, як у пропасниці».

Змалював Михайло Коцюбинський і зимові краєвиди. Василька чарівна кра­са зимового лісу спочатку полонила. Сніг здається йому подібним до білої ска­тертини або самоцвітів. Поступово картини природи змінюються. Виє навкруги хуртовина, бурхає холодний вітер і крутить снігом. Здорові дуби стоять у лісі, мов страховища, простягаючи до Василька чорні гілки. Автор порівнює ліс із чорною стіною, дуби — з мерцями, закутаними у білі покривала, щоб передати жах маленького хлопчика, його душевні переживання.

Нарешті Василько, втікши від вовків, дістається до свого дядька, а потім до­дому. Пригоди хлопчика закінчуються благополучно. Разом із ним радіє і сонце, і земля. «Вранці виплило ясне сонечко на погідне небо... Вітер стих, і чистий свіжий сніг сріблом сяяв під блакитним наметом неба».

Михайло Коцюбинський — прекрасний майстер пейзажу. Використання по­рівнянь — один із секретів письменника, який дає змогу оживити неживі пред­мети, а живі зобразити ще яскравішими і виразнішими.

Рассказать друзьям, чтобы не совпали сочинения!
Рассказать
Категория: 5 клас | Добавил: 00dima (02 Май 2017) | Просмотров: 44 | Рейтинг: 0.0 /0
Перейти на главную страницу
Всего комментариев: 0
Добавлять комментарии могут только зарегистрированные пользователи.
[ Регистрация | Вход ]

Allcompositions © 2017