Пятница, 15 Декабрь 2017, 10:24
Приветствую Вас Гость | RSS

ВСЕ СОЧИНЕНИЯ

Меню сайта

 

Предметы
Форма входа
Статистика

Онлайн всего: 61
Гостей: 61
Пользователей: 0


Сочинения

Главная » Сочинения » Українська мова та література » 5 клас Добавить сочинение

Трагічна доля селянського хлопчика (за оповіданням А. Тесленка «Школяр»)

Архип Тесленко усе своє життя прожив у злиднях і тяжкій праці на багатіїв, тому так переконливо і правдиво він змалював у творах нестерпне життя бідно­ти, викрив ненависний йому світ гнобителів.

В оповіданні «Школяр» письменник описав життя хлопчика з бідної селян­ської родини. Не було чого їсти, у що вдягнутися, взутися. Усі думки батька зво­дилися до одного: як прогодувати п’ятеро дітей, з яких найстарший, Миколка, недавно став школярем. Був він «...такий школярик гарненький: сумирненький, соромливенький, млявенький, як дівчинка». Миколка глибоко розумів красу природи, захоплювався нею, любив життя, дуже хотів учитися. Він був здібним учнем, батько пишався його успіхами: «Який!.. А ще ж це тільки другу зиму в школі він...» Дбайливий і чуйний учитель робив усе, щоб хлопчик учився, не по­кинув школу. Та навіть учитель виявився безсилим.

Від непосильної праці тяжко захворів батько. Сім’я втратила годувальника, «їсти нічого, топить нічим, удягтися». Довелося Миколці кинути школу і стати спочатку наймитом, а потім поводирем сліпого жебрака.

Архип Тесленко своїм оповіданням засуджував експлуататорський устрій суспільства і викликав протест проти жорстокої дійсності.

Рассказать друзьям, чтобы не совпали сочинения!
Рассказать
Категория: 5 клас | Добавил: 00dima (02 Май 2017) | Просмотров: 38 | Рейтинг: 0.0 /0
Перейти на главную страницу
Всего комментариев: 0
Добавлять комментарии могут только зарегистрированные пользователи.
[ Регистрация | Вход ]

Allcompositions © 2017