Воскресенье, 17 Декабрь 2017, 12:07
Приветствую Вас Гость | RSS

ВСЕ СОЧИНЕНИЯ

Меню сайта

 

Предметы
Форма входа
Статистика

Онлайн всего: 69
Гостей: 69
Пользователей: 0


Сочинения

Главная » Сочинения » Українська мова та література » 5 клас Добавить сочинение

Козацький лицар Іван Богун (за повістю Якова Качури)

Іван Богун — один із найвидатніших військових діячів українського народу. Безмежна відвага воїна і талант полководця виявилися повною мірою під час боротьби проти шляхетської Польщі. Богун — блискучий майстер польових боїв і захисту міст, які він перетворював на неприступні фортеці.

Письменник Яків Качура у повісті «Іван Богун» показав відданість козака, його патріотизм і любов до рідної країни. Князь Ярема пропонував йому геть­манську булаву. Іван Богун відмовився, бо для цього треба було зрадити свій народ, зрадити Хмельницького. «Голову за булаву! Мала плата за голову Хмель­ницького, — глузливо відповів Богун, — за таку голову не соромно віддати ціле королівство та ще й на додачу короля».

Іван Богун — гордий, з почуттям власної гідності. Навіть перед лицем смер­ті він поводиться з гідністю, не принижується перед ворогами, не виконує їх­ніх наказів. На грізний окрик: «На коліна, хлопе!» — він, випроставпіись на весь зріст і дивлячись на Ярему страшним поглядом жагучої ненависті, відповів: «Стаю тільки перед Богом, та й то по охоті».

Іван Богун сміливий і винахідливий, бо зумів вирватися від озброєних гай­дуків, втекти з замку, що охоронявся.

Про славного Богуна складено багато народних дум і пісень, його подви­ги прославляються в легендах, сміливість і мужність оспівується у літературних творах.

Рассказать друзьям, чтобы не совпали сочинения!
Рассказать
Категория: 5 клас | Добавил: 00dima (02 Май 2017) | Просмотров: 38 | Рейтинг: 0.0 /0
Перейти на главную страницу
Всего комментариев: 0
Добавлять комментарии могут только зарегистрированные пользователи.
[ Регистрация | Вход ]

Allcompositions © 2017