Вторник, 12 Декабрь 2017, 02:50
Приветствую Вас Гость | RSS

ВСЕ СОЧИНЕНИЯ

Меню сайта

 

Предметы
Форма входа
Статистика

Онлайн всего: 6
Гостей: 6
Пользователей: 0


Сочинения

Главная » Сочинения » Українська мова та література » 5 клас Добавить сочинение

Як Слимак Повіль допоміг своєму війську («Роман про Ренара»)

Слимак Повіль вже давно спостерігав за тим, що чинить Ренар. Повіль був навдивовижу обачним і мудрим. Він розумів: те, що сталося учора. Лиса не об­мине, він неодмінно захоче помститися. Отже, Слимак чекав на Лиса Ренара, а перед його очима проходило те, що сталося.

Ось Лев привів хоробре військо до родового замку Ренара, до Мопертюї. Але жоден звір нічого не міг вдіяти. Арбалети були найкращі, стріли міцні, вої­ни були добрими плавцями, але дістатися до Мопертюї все таки не змогли. За­мок був неприступний: «по вінця повен скрізь води», «а над водою два мости, і ті мости не перейти, бо їх на ланцюгах підняв Ренар...» Так, хитрий Лис чекав на своїх ворогів і тепер глузував з них, бо був недосяжним. Безчесно сміятися з ворогів, коли ти в безпеці. Смійся, глузуй тоді, коли ти вийшов на рівний бій і подолав ворога.

«Триває штурм і день, і ніч», але здобути замок Лев не зміг. Відпочиває стом­лене військо. Лис на це і розраховував. Він проліз лазом під муром і таким чи­ном опинився у стані ворога. Всі хвости воїнів Лева він прип’яв до дерев. Лише про одного воїна Ренар і згадати забув — про Слимака Повіля.

Лев все бачив усі сні, «пролунав шалений рев», звірі прокинулися. Слимак Повіль не дрімав! Він, «йдучи за Ренаром, рубав хвости, звільняв усіх».

Не зміг Лис Ренар вчасно зникнути, йому не дозволив Повіль. Біля самого лазу наздогнав Ренара. І ось Лис перед царем. Так, він відповідатиме за свої ви­тівки. Кається Ренар, навіть Лев йому вірить і відпускає у монастир, де злодій замолюватиме гріхи.

Завжди треба пам’ятати: ворог може бути сильнішим за тебе, хитрішим, але і ти будь насторожі, пильнуй, не втрачай здорового глузду, будь мудрим і витри­маним, допомагай друзям.

Рассказать друзьям, чтобы не совпали сочинения!
Рассказать
Категория: 5 клас | Добавил: 00dima (02 Май 2017) | Просмотров: 34 | Рейтинг: 0.0 /0
Перейти на главную страницу
Всего комментариев: 0
Добавлять комментарии могут только зарегистрированные пользователи.
[ Регистрация | Вход ]

Allcompositions © 2017