ВСЕ СОЧИНЕНИЯ

Меню сайта

 

Предметы
Форма входа
Статистика

Онлайн всего: 91
Гостей: 91
Пользователей: 0


Сочинения

Главная » Сочинения » Українська мова та література » 5 клас Добавить сочинение

Коли доля посміхається тобі (за літературними казками)

Коли доля посміхається людині, вона інколи дуже сильно змінюється. Звідки тільки й беруться пихатість, чванливість, байдужість, і друзів не помічає, і віта­ється ніби ласку робить, зверхньо. Виходить, що доля ніби випробовує людину: яка ж вона насправді? Але є люди, які в будь-яких ситуаціях залишаються самі собою. І хоча Попелюшка з казки Ш. Перро і пасербиця з «Дванадцяти місяців» С. Маршака — казкові персонажі, але в них ми пізнаємо живих людей, які не зрадили своїх принципів. Вони з гідністю проходять нелегкі життєві випробу­вання. І Попелюшку, і пасербицю вирізняють працелюбність, доброта, турбота про близьких і зовсім незнайомих їм людей.

Попелюшка врешті-решт стає дружиною принца. Пасербиця одержує ще­дрі дари. Доля усміхається їм. І ось тут настає момент, коли високе становище у суспільстві і багатство можуть різко змінити характер тих, хто зовсім недавно був ніким. Точніше, і та, і інша були пасербицями, виконували тяжку роботу, з них знущалися і мачухи, і сестри, вони були у приниженому становищі. Але що робить Попелюшка, коли стає дружиною принца? Вона не мстить колишнім своїм кривдницям. Вона пропонує їм жити у палаці, і незабаром її зведені се­стри виходять заміж за вельмож.

А як чинить пасербиця з казки «Дванадцять місяців»? Вона теж нікому не мстить. Коли її мачуха і зведена сестра у лісі перетворилися на собак (до речі, через власну жадібність і поганий характер), вона виявила співчуття. Пасерби­ця питає у Січня, чи довго цим бідолашним перебувати у собачих шкурах. З цих вчинків двох щасливиць ми бачимо, що вдача, яка їм посміхнулася, не зіпсувала їх, бо вони залишилися самі собою.

У казці Ш. Перро і С. Маршака справедливість бере гору. Доля винагоро­джує Попелюшку і пасербицю. Але ці дві дівчини приваблюють іншим. Тим, що не втратили своє обличчя, залишилися такими ж добрими, турботливими, не зазналися.

Рассказать друзьям, чтобы не совпали сочинения!
Рассказать

Похожие сочинения
Категория: 5 клас | Добавил: 00dima (02 Мая 2017) | Обновлено | Просмотров: 67 | Рейтинг: 0.0 /0
Перейти на главную страницу

В качестве благодарности - оставьте, пожалуйста, свой отзыв о сайте на WoT и/или напишите комментарий ниже
Всего комментариев: 0
Имя *:
Email *:
Код *:

Allcompositions © 2018
Хостинг от uCoz