Вторник, 26 Сентябрь 2017, 18:14
Приветствую Вас Гость | RSS

ВСЕ СОЧИНЕНИЯ

Меню сайта

 

Предметы
Форма входа
Статистика

Онлайн всего: 91
Гостей: 91
Пользователей: 0


Сочинения

Главная » Сочинения » Українська мова та література » 6 клас Добавить сочинение

ЩО ОЗНАЧАЄ ТВОЄ ІМ’Я І ПРІЗВИЩЕ?

 І варіант

Багатьох людей хвилювала і продожує хвилювати історія по­ходження імен, їх значення, вплив на життя людини. Деякі люди вважають, що зміна імені може змінити й долю людини.

Не знаючи людину, а знаючи тільки її ім’я, можна зрозуміти, якої вона національності, походження. Імена, які встигли вийти з ужитку, викликають усмішку. Дитина, яка носить таке ім’я, страж­дає і це відображається на формуванні її характеру.

Якщо звернутися до книжок, які тлумачать імена, там можна знайти роз’яснення кожного імені. Наприклад, ім’я Олексій озна­чає «захисник», Андрій — «хороший», Петро — людина з твердим характером тощо.

Але це зовнішній бік. А в житті імена дають дитині, виходячи із сімейних традицій. Бажано, щоб ім’я давало зменшені форми та мелодійно співвідносилося з прізвищем. Іноді імена дають по назві місяця, в якому людина народилася, а іноді на честь історичних осіб.

Взагалі, не ім’я красить людину, а навпаки, людина гордовито носить дане їй ім’я.

Звуть мене Павло, як і батька. Мабуть, я дуже на нього схожий. Прізвище — Коваленко, теж перейшло до мене від мого батька. По всьому видно, що мої предки були ковалями. Раніше прізвища да­вали людям за їх професією, або за видатні вчинки, або за якісь риси характеру.

II  варіант

У кожної людини є власні ім’я та прізвище. Вони даються батьками ще при народженні і потім стають нашою невід’ємною часткою. Це — такий собі паспорт, посвідчення, завдяки якому лю­дину відрізняють від інших.

На жаль, мало хто цікавиться тим, що значать його ім’я та прі­звище. А їх, виявляється, можна розшифрувати. Мабуть, і я б ніко­ли не дізналася про це, якби не твір.

Я маю грецьке ім’я та слов’янське прізвище, бо мене звуть Іри­на Ковальова. Моє ім’я походить від імені давньогрецької богині мирного життя Ейрени (Ірени), виховательки бога багатства Плуто- са. В перекладі воно означає «мир».

Що значить моє прізвище, зрозуміло всім, бо воно походить від слова «-коваль». Виявляється, раніше, у сиву давнину, у людей не

було прізвищ — лише прізвиська. Вони давалися по роду занять чи по якійсь визначній рисі характеру. Наприклад, того, хто вироб­ляв тканину, могли прозвати Ткачем, того, хто часто журився — Журилом. їхніх же дітей називали просто — Ткачева донька, Жу- рилів син. Отак й утворилися прізвища. Тож можна припустити, що хтось із моїх пращурів був справжнім ковалем.

Кажуть, що ім’я впливає на людину, і я з цим цілком згодна. Вважається, що Ірина — життєлюбна, весела, працьовита, завзята особа. Вона гарно готує, полюбляє займатись рукоділлям, милосерд­на та щира. Все її життя проходить під знаком миру.

І дійсно, в мене багато друзів, з якими я ніколи не сварюсь. Мій улюблений засіб проводити вільний час — пекти пироги чи в’яза­ти. Я завжди годую бездомних тварин, у нас вдома живуть дві вря­товані мною кішки. Приятелі кажуть, що в мене гарний характер.

Ось про що нам може розповісти власне ім’я та прізвище.

Рассказать друзьям, чтобы не совпали сочинения!
Рассказать
Категория: 6 клас | Добавил: 00dima (06 Февраль 2013) | Просмотров: 5074 | Рейтинг: 0.0 /0
Перейти на главную страницу
Всего комментариев: 0
Добавлять комментарии могут только зарегистрированные пользователи.
[ Регистрация | Вход ]

Allcompositions © 2017