Суббота, 20 Января 2018, 06:49
Приветствую Вас Гость | RSS

ВСЕ СОЧИНЕНИЯ

Меню сайта

 

Предметы
Форма входа
Статистика

Онлайн всего: 6
Гостей: 6
Пользователей: 0


Сочинения

Главная » Сочинения » Українська мова та література » 6 клас Добавить сочинение

Цикада на підвіконні (випадок із жипя)

Наша квартира затишна. До величезного вікна підступають могутні дерева з розложистими кронами. Влітку кімната здається зел єною через велику кількість листя за вікном. Гілка липи майже впритул торкається вікна і може милуватися квітами на нашому підвіконні. Ми з мамою вирощуємо кбіти. У вазонах ростуть герань, алое, золотий вус — усі не перелічиш.

Підвіконня — мабуть, єдине місце у квартирі, куди нашій киці Марисі ступа­ти заборонено. Іноді вона сідає на мій письмовий стіл і звідти дивиться на квіти, ніби намагається зрозуміти, чому їй туди не можна, а у палісаднику серед квітів вона сидить. Може, це нам так здається, і Марися байдужа до квітів. Просто з вік­на вона спостерігає за птахами.

Зараз літо, в небі зранку блискають білими черевцями ластівки, носяться го­робці, голуби, сороки. Іноді сороки сідають на гілку липи, яка торкається нашого вікна і з цікавістю заглядають у кімнату. Я читала, що сороки небайдужі до усьо­го блискучого. А деякі горщики з квітами обгорнуті фольгою. «Срібний» захист ми застосовуємо для того, щоб горщики не нагрівалися на сонці і ґрунт не випа­ровувався.

Одного спекотного дня ми відчинили вікно. Марися, як завжди, розляглася на столі, примруживши очі, а я прилягла на диван із книжкою. Сонечко припіка­ло й очі у мене почали сплющуватися. Раптом мій сон як рукою зняло. Я почула просто в нашій кімнаті спів цикади. Я подумала, що цикада на гілці липи — що їй робити в кімнаті? Після нетривалої перерви крилата співачка знову подала го­лос. Цього разу їй відповіла Марися голосним «ня-я-в», а тут ще пролунало й со- рочине тріскотіння. Просто хор! «Цикада на підвіконні! Уявляєш?» — сказала я пошепки Марисі. Я навшпиньках почала наближатися до вікна, щоб не злякати співачку.

Скрипнула підлога, і я побачила, як цикада перелетіла з підвіконня на липу. Яка прикрість! Я знову лягла на диван, а цикада з вулиці подала голос. Відгукну­лася й сорока. Здавалося, птаха і комаха змагаються — хто з них голосніший. Не­забаром цикада не витримала. Мабуть, їй набридла присутність сороки. Не стало чути й сороки. А ось Марися нявчала, наче скаржилася на несподівану крилату гостю.

Рассказать друзьям, чтобы не совпали сочинения!
Рассказать
Категория: 6 клас | Добавил: 00dima (23 Мая 2016) | Просмотров: 119 | Рейтинг: 0.0 /0
Перейти на главную страницу
Всего комментариев: 0
Добавлять комментарии могут только зарегистрированные пользователи.
[ Регистрация | Вход ]

Allcompositions © 2018