Четверг, 18 Января 2018, 11:31
Приветствую Вас Гость | RSS

ВСЕ СОЧИНЕНИЯ

Меню сайта

 

Предметы
Форма входа
Статистика

Онлайн всего: 15
Гостей: 15
Пользователей: 0


Сочинения

Главная » Сочинения » Українська мова та література » 6 клас Добавить сочинение

Зустріч із модриною (з власного досвіду)

Здається, чим нас можуть здивувати хвойні рослини? Важко навіть відповісти. У нашому місті багато куточків, де ростуть розкішні ялини, сосни. Такі дерева ми називаємо вічнозеленими, і це зрозуміло. Але як же я здивувався, коли дізнався, що в нашому місті серед хвойних є такі дерева, які скидають хвою і, виходить, до вічнозелених не належать. Мені закортіло побачити дерево-диво.

Ми вирушили у наш центральний парк культури і відпочинку. Була вже гли­бока осінь, час перед початком зими — стояв листопад. Сонце світило тьмяно, важкі білі хмари іноді напливали на нього, і тоді здавалося, що ось-ось у повітрі закружляють сніжинки.

Якщо на центральній алеї переважають каштани, то у глибині парісу — хвойні породи. З паркового «проспекту» ми звернули на бічну алею, а далі пішли стежин­ками. «Ну, і де ж ці хвойні, без зеленого вбрання?» — нетерпляче питав я батьків. Вони лише усміхалися.

Нарешті ми вийшли на галявину. Її охороняли дуб-велетень, берези і в’язи, які вже скинули листя і стояли голі, сумні, безпорадні. Земля під ними була коричне­вою, з поодинокими жмутками тьмяної трави. Під деякими величними деревами із прозорими кронами жовтіла земля. Складалося таке враження, що хтось привіз пісок і розкидав його під цими деревами. Я взяв трохи цього «пісісу» і з подивом виявив, що тримаю на долоні пожовклі хвоїнки. «Перед тобою модрина», — про­мовила мама.

На превеликий жаль, я пропустив мить осіннього опадання хвої, коли вона ніби дрібненькими крапельками дощу наповнює повітря.

Від батьків я дізнався, що є модрини, які живуть сімсот — дев’ятсот років. Ве­ликі дерева бувають заввишки вісімдесят метрів. Модрина має дуже цінну дере­вину, міцну, важку, яка тоне у воді. Ця деревина не гниє, на палях, виготовлених з неї, стоїть багато будинків у Венеції. Деревина модрини — цінний матеріал для суднобудування.

Я підійшов до одного з дерев модрин, торкнувся стовбура. Він був прохолод­ний, шершавий. Мені хотілося вірити, що і ця модрина житиме століття.

Рассказать друзьям, чтобы не совпали сочинения!
Рассказать
Категория: 6 клас | Добавил: 00dima (23 Мая 2016) | Просмотров: 107 | Рейтинг: 0.0 /0
Перейти на главную страницу
Всего комментариев: 0
Добавлять комментарии могут только зарегистрированные пользователи.
[ Регистрация | Вход ]

Allcompositions © 2018