Четверг, 18 Января 2018, 11:40
Приветствую Вас Гость | RSS

ВСЕ СОЧИНЕНИЯ

Меню сайта

 

Предметы
Форма входа
Статистика

Онлайн всего: 32
Гостей: 32
Пользователей: 0


Сочинения

Главная » Сочинения » Українська мова та література » 6 клас Добавить сочинение

«Здається, байка просто бреше, а справді ясну правду чеше...» (Л. Глібов)

Леонід Глібов був лагідною людиною і глибоким ліриком у душі. На його бай­ки, вірші та загадки відгукуються і дорослі, і малі. Адже йому вистачило таланту й майстерності одягти байку в національне вбрання, щоб вона засяяла всіма бар­вами.

ГЦе з дитинства маленький Леонід Глібов із захопленням слухав бабусини каз­ки. Він часто задумувався, що у них діють не тільки люди, але й тварини. І ці тва­рини теж бувають добрі і злі, що й у звірів є свої царі й пани, які бувають жорсто­кі до слабких і беззахисних.

Леонід Іванович почав писати байки, в яких гостро критикує несправедливий суд, жорстокість панів, неробство, брехню. Ліризм — особлива риса Глібова-бай- каря. Він спрямований на поглиблення основного смислу байки. Саме цей при­йом використовує гуморист у байці «ГЦука», в якій показує сутність судових чи­новників-хабарників. ГЦука — хижачка, що живе у ставку й обдирає слабкіших за себе. Ця пройдисвітка нікого не боялась, бо потайки посилала Лисиці хабарі: «...то щупачка, то сотеньку карасиків живеньких або линів гарненьких...» Коли ГЦуку притягли до суду, вона в усьому поклалася на Лисицю і не помилилася — вона врятувала її. Безумовно, судові чиновники, хабарники, щиро боронять інтере­си тих, хто більше заплатить. Закономірним є вирок: не повісити на вербі Щуку, а в річці утопити! Тому так гостро виступає Л. Глібов у цій байці проти несправед­ливого суду, хабарництва і кругової поруки.

Отже, стислою розповіддю, винятково простим і в той же час глибоким зміс­том, байки Л. Глібова прищеплюють нам непримиренність до свавілля і неспра­ведливості.

Рассказать друзьям, чтобы не совпали сочинения!
Рассказать
Категория: 6 клас | Добавил: 00dima (24 Мая 2016) | Просмотров: 315 | Рейтинг: 0.0 /0
Перейти на главную страницу
Всего комментариев: 0
Добавлять комментарии могут только зарегистрированные пользователи.
[ Регистрация | Вход ]

Allcompositions © 2018