ВСЕ СОЧИНЕНИЯ

Меню сайта

 

Предметы
Форма входа
Статистика

Онлайн всего: 46
Гостей: 46
Пользователей: 0


Сочинения

Главная » Сочинения » Українська мова та література » 6 клас Добавить сочинение

Співомовки С. Руданського - відкрита сторінка веселої вдачі українського народу

Скільки вже було сказано про український гумор, скільки написано гуморис­тичних поезій, оповідань, байок, комедій, співомовок. Минають роки, навіть ти­сячоліття, а гумор не зникає з нашого повсякденного життя. Саме він допомагає

 

виходити з будь-яких складних життєвих ситуацій, легше сприймати проблеми, розуміти самих себе.

Мені дуже подобається гумористична творчість С. Руданського. А особливо його співомовки, в яких відчутні скарби живої мови. Термін «співомовки» поет створив шляхом сполучення двох слів: спів та мовити.

Співомовки С. Руданського можна поділити на окремі групи. Зокрема він особ­ливу увагу приділяє висміюванню служителів церкви, панів, їхніх вад, негативно­го та презирливого ставленні до простого народу.

Наприклад, у співомовці «Добре торгувалось» дотепно висміяно панів, які хо­чуть поглузувати з мужика, щоб показати свою зверхність. Але це їм не вдаєть­ся, бо в народі багато розумних, дотепних і мудрих людей. Вони так повертають справу, що в дурнях залишаються пани. Цей твір має актуальне звучання й сьо­годні. Не треба принижувати гідність інших людей, бо це обов’язково повернеться бумерангом й боляче «віддячить». У співомовках «Пан і Іван в дорозі», «Почому дурні», «Черевики» тощо герой співомовок — проста людина, що висміює панів, шляхтичів, чиновників, у творах «Чи далеко до Києва», «Не мої ноги», «Школяр» тощо гумористично зображується побут і риси характеру самого героя. Стислість, гострота діалогу надають співомовкам Руданського особливої виразності.

Кращі традиції творчості «незрівнянного анекдотиста» успадкувала й сучасна література: всі наші гумористи й сатирики зазнали певного впливу його співомо­вок. На жаль, співомовки С. Руданського побачили світ лише через тридцять ро­ків після їх написання. Але вони одразу ж були підхоплені народом.

Його гумор — це сміх нескореного народу, який вірить у свої сили, своє кра­ще майбутнє.

Рассказать друзьям, чтобы не совпали сочинения!
Рассказать

Похожие сочинения
Категория: 6 клас | Добавил: 00dima (24 Мая 2016) | Обновлено | Просмотров: 363 | Рейтинг: 0.0 /0
Перейти на главную страницу

В качестве благодарности - оставьте, пожалуйста, свой отзыв о сайте на WoT и/или напишите комментарий ниже
Всего комментариев: 0
Имя *:
Email *:
Код *:

Allcompositions © 2018
Хостинг от uCoz