ВСЕ СОЧИНЕНИЯ

Меню сайта

 

Предметы
Форма входа
Статистика

Онлайн всего: 12
Гостей: 12
Пользователей: 0


Сочинения

Главная » Сочинения » Українська мова та література » 6 клас Добавить сочинение

Історія створення роману Д. Дефо «Жипя й незвичайні та дивовижні пригоди Робінзона Крузо»

За своє довге життя Д. Дефо написав багато книг. Але жодна з них не мала та­кого успіху, як «Пригоди Робінзона Крузо».

До написання роману Д. Дефо підштовхнула зустріч з Олександром Селкір- ком — штурманом судна «П’ять портів». Він і розповів Дефо свою дивовижну істо­рію. Селкірк посварився на кораблі з капітаном, і той висадив його на незаселений острів поблизу берегів Чилі. Там він прожив чотири роки і чотири місяці, харчую­чись м’ясом кіз та черепах, фруктами й рибою. Спочатку Селкіркові було сутужно, але пізніше він навчився розуміти природу, опанував і пригадав чимало ремесел.

Одного разу до цього острова пристав бристольський корабель «Герцог» під командуванням Вудса Роджерса, який і забрав на свій борт Олександра Селкірка.

Усі розповіді Селкірка Роджерс записав до суднового журналу. Коли ці записи були оприлюднені, про Селкірка заговорили у Лондоні, як про диво.

Д. Дефо використав розповіді про пригоди штурмана і написав свій роман про Робінзона Крузо. Сім разів автор змінював подробиці життя героя на острові. Він переніс острів із Тихого океану до Атлантичного, а час дії приблизно на п’ятдесят років відсунув у минуле. Письменник також збільшив термін перебування свого героя на острові у сім разів. До того ж він подарував йому зустріч із вірним дру­гом і помічником — з тубільцем П’ятницею.

Пізніше Д. Дефо написав продовження першої книги — «Подальші пригоди Робінзона Крузо». У цій книзі письменник розповідає про те, як його герой по­трапив до Росії. Робінзон Крузо почав знайомитися з Росією в Сибіру. Там він побував на Амурі. А до цього Робінзон мандрував по всьому світу, побував на Філіппінах, у Китаї, переплив Атлантичний, Тихий, Індійський океани.

Роман Д. Дефо «Пригоди Робінзона Крузо» справив значний вплив на розви­ток світової літератури. Він започаткував новий жанр — «робінзонаду». Саме так називають будь-який опис пригод на незаселеній землі. Книгу Д. Дефо багато ра­зів наслідували. У Робінзона з’явилося багато двійників. Він мав різні імена, був і данцем, і греком, і шотландцем. Читачі різних країн чекали від письменників творів, не менш захоплюючих, ніж книга Д. Дефо. Так одна книга породила цілу низку інших літературних творів.

Рассказать друзьям, чтобы не совпали сочинения!
Рассказать

Похожие сочинения
Категория: 6 клас | Добавил: 00dima (17 Октября 2016) | Обновлено | Просмотров: 141 | Рейтинг: 0.0 /0
Перейти на главную страницу

В качестве благодарности - оставьте, пожалуйста, свой отзыв о сайте на WoT и/или напишите комментарий ниже
Всего комментариев: 0
Имя *:
Email *:
Код *:

Allcompositions © 2018
Хостинг от uCoz