Четверг, 14 Декабрь 2017, 00:17
Приветствую Вас Гость | RSS

ВСЕ СОЧИНЕНИЯ

Меню сайта

 

Предметы
Форма входа
Статистика

Онлайн всего: 18
Гостей: 18
Пользователей: 0


Сочинения

Главная » Сочинения » Українська мова та література » 6 клас Добавить сочинение

Краса зовнішня і краса людської душі (за оповіданням С. Черкасенка «Маленький горбань»)

Онук старого шахтаря Антипа незвична дитина. Павлик був маленьким, ху­деньким, а на спині в нього виріс великий горб. Хлопчик дуже хотів пограти з хлопцями, але дідусь не пускав його туди, бо знав, якими жорстокими можуть бути малі розбишаки.

Проте дівчатка зовсім не помічали незвичну зовнішність Павлика. Вони лю­били дивитися в його великі лагідні сині очі, коли хлопчик розповідав їм безліч різних історій та казок.

Заводій усіх дитячих ігор і бійок Захарко завжди намагався хоч чимось до­шкулити Павлику. Він дражнив хлопчика горбанем, знущався з його безпоміч­ності.

Якось у свято діти вирішили піти у степ. Павлик уже бував тут. Йому подо­балося ковзати чобітками по цілині, дихати на повні груди запашним повітрям, стежити за сріблястими хмарками. У степу хлопчик забував про вбогу шахтар­ську халупу і своє життя каліки. Йому хотілося піднятися високо до жайворон­ків, щоб разом з маленькими пташками оглядати землю. Душа хлопчика жила у хворому, скаліченому тілі, але залишалася вона доброю, люблячою. Павлик умів пожаліти і беззахисну тваринку чи птаха, і свого кривдника Захарка.

Хлопчики іноді бувають дуже жорстокими. Ось і Захарко не пожалів майбут­ніх пташенят, ледь не скалічив Павлика. Меткого, міцного, здорового Захарка, здавалося, не могли виховати ні штурхани матері, ні ремінець діда Антипа. Від розправи він міг сховатися у шахті, залізти на високу драбину. Здається, Захарко нікого не боявся, ні на що не зважав. І яким було здивування діда Антипа і мате­рі Захарка Явдохи, коли діти подружилися. Те, що не могло зробити покарання, зробило добре ставлення хлопчика-каліки Павлика до забіяки Захарка.

Рассказать друзьям, чтобы не совпали сочинения!
Рассказать
Категория: 6 клас | Добавил: 00dima (02 Май 2017) | Просмотров: 60 | Рейтинг: 0.0 /0
Перейти на главную страницу
Всего комментариев: 0
Добавлять комментарии могут только зарегистрированные пользователи.
[ Регистрация | Вход ]

Allcompositions © 2017