ВСЕ СОЧИНЕНИЯ

Меню сайта

 

Предметы
Форма входа
Статистика

Онлайн всего: 37
Гостей: 36
Пользователей: 1
Admin

Сочинения

Главная » Сочинения » Українська мова та література » 6 клас Добавить сочинение

Розвиток і завдання байки

Визначити час, коли виникла байка, неможливо. Скоріше за все, вона заро­дилася за часів створення міфів. У сиву давнину за допомогою байки люди на­магалися визначитися, як поводитись у безмежному складному світі.

Байка відрізняється від інших жанрів тим, що вона чітко поділяється на дві частини: розповідну частину і мораль. Діючими особами байок є звірі, птахи, рос­лини, які символізують ті чи інші людські властивості. Персонаж байки перш за все уособлює якісь вади, а у кінцівці твору автор обов’язково засуджує їх чи по­вчає людину, як не треба чинити. Самі по собі події, які відбуваються в байці, не так уже й важливі, вони лише пояснюють певну думку, мораль байки. Читач обов’язково зрозуміє чи то зі змісту, чим то з моралі, які людські вади засуджує автор, проти чого виступає. Герої байок говорять простою мовою, слова і вирази мають пряме значення. Але за простотою лукаво ховається умовність способу ві­дображення життя. Відомий український байкар Леонід Глібов влучно сказав:

Здається, байка просто бреше,

А справді — мудру правду чеше.

Ще в сиву давнину байка виникла із казок, прислів’їв, приказок. Не секрет, що молоде покоління не хоче слухати прямих вказівок і настанов старших. Звід­си ідуть непорозуміння між поколіннями, а іноді навіть агресивність молодих. І тоді старше покоління вирішило цю проблему просто і оригінально: стало вчи­ти молодь розуму не наказами і втручаннями у справи, а притчами, байками, у яких діють звірі, а навчаються правил поведінки люди.

Першим відомим байкарем, який залишив свій слід у літературі, був Гесіод (VIII століття до н. е.).

У VI столітті до н. е. у Давній Греції жив відомий байкар Езоп, ім’я яко­го оповите легендами. Його творчість надихнула багатьох письменників різних країн на створення власних байок. У подальшому байка з алегоричної прози пе­ретворилася на гостру дотепну поетичну розповідь. Французький письменник Лафонтен, беручи за зразок байки Езопа, створив власні оригінальні твори, на­близив їх до реального життя.

Українська літературна байка бере свій початок з часів Київської Русі. Цей жанр постійно розвивається, збагачується новими іменами і темами. Він ставав у нагоді письменникам в часи, коли не можна було відкрито говорити про те, що хвилювало і не давало спокою. І сьогодні байка продовжує жити, продовжує виховувати все нові і нові покоління.

Рассказать друзьям, чтобы не совпали сочинения!
Рассказать

Похожие сочинения
Категория: 6 клас | Добавил: 00dima (02 Мая 2017) | Обновлено | Просмотров: 82 | Рейтинг: 0.0 /0
Перейти на главную страницу

В качестве благодарности - оставьте, пожалуйста, свой отзыв о сайте на WoT и/или напишите комментарий ниже
Всего комментариев: 0
Имя *:
Email *:
Код *:

Allcompositions © 2018
Хостинг от uCoz