Четверг, 14 Декабрь 2017, 00:14
Приветствую Вас Гость | RSS

ВСЕ СОЧИНЕНИЯ

Меню сайта

 

Предметы
Форма входа
Статистика

Онлайн всего: 24
Гостей: 24
Пользователей: 0


Сочинения

Главная » Сочинения » Українська мова та література » 6 клас Добавить сочинение

Алегоричний і повчальний зміст байки Езопа «Вовк і Ягня»

Ще з початкової школи нам відомий сюжет байки про Вовка і Ягня, що од­ного літнього дня зустрілися біля річки. Ягня пило воду нижче за течією, але Вовкові хотілося знайти привід, щоб його з’їсти. Зажерливий звір почав звину­вачувати Ягня у тому, що воно скаламутило воду. Беззахисна тваринка намага­лася пояснити, що стоїть нижче за течією. Тоді Вовк зауважив, що Ягня мину­лого року зневажило його батька. Але минулого року Ягня ще й на світі не було. Та Вовк не слухав ніяких виправдань, йому було байдуже до них, адже він пере­слідував тільки одну мету — будь-що з’їсти Ягня.

Езоп цією байкою доводив, що навіть справедливий закон не має сили для тих, хто задумав чинити кривду.

Персонажі цієї байки — тварини, але сюжет має реальний характер. Ав­тор показав суспільство, в якому чиниться несправедливість, панує жорстокість, а влада і закон сили виправдовують сваволю.

У байці всього два героя — Вовк і Ягня. Езоп не дає їм характеристик, не описує їх, а характери розкриває через діалог. Тут немає жодного епітета. Тлом для розвитку подій служить річка, на березі якої і зустрілися персонажі. Кон­флікт між ними вирішується на користь сильного. Сюжет розгортається так, що читач сприймає Вовка і Ягня не як якісь конкретні постаті. Вовк уособлює в собі представника влади, а Ягня — представника народу. В образі Вовка пока­зано тип нещадної, зухвалої, наділеної владою людини, а Ягня символізує страх перед силою, рабську покірність. Воно глибоко в душі відчуває свою правоту, невинність, намагається якось виправдатися, але наштовхується на зухвалість Вовка, якому не потрібні ці виправдання. Попри все, звір знає тільки одне — він хоче їсти, а покірливість Ягняти і його правота лише дратують Вовка і наближа­ють смерть невинного.

Сюжет цієї байки став відомий сучасному читачеві з творчості послідовників Езопа: Лафонтена, Сумарокова, Крилова, Глібова. Використовуючи твір давньо­грецького мудреця, вони вносили щось своє, показували несправедливість су­часного їм суспільства.

Рассказать друзьям, чтобы не совпали сочинения!
Рассказать
Категория: 6 клас | Добавил: 00dima (02 Май 2017) | Просмотров: 104 | Рейтинг: 0.0 /0
Перейти на главную страницу
Всего комментариев: 0
Добавлять комментарии могут только зарегистрированные пользователи.
[ Регистрация | Вход ]

Allcompositions © 2017