Понедельник, 22 Января 2018, 04:23
Приветствую Вас Гость | RSS

ВСЕ СОЧИНЕНИЯ

Меню сайта

 

Предметы
Форма входа
Статистика

Онлайн всего: 8
Гостей: 8
Пользователей: 0


Сочинения

Главная » Сочинения » Українська мова та література » 7 клас Добавить сочинение

Історія створення вірша 0. Твардовського «Я поліг біля Ржева...»

і. Ставлення О. Твардовського до теми війни. (Найтяжчою, найболючішою те­мою для поета О. Твардовського була тема Великої Вітчизняної війни. І не тільки тому, що він сам брав у ній участь як кореспондент. На власні очі ба­чив поранених на полі бою бійців, чув їхні розповіді, бачив тори трупів під час поїздок на фронт, під місто Ржев зокрема. Саме там, біля Ржева, виник задум створити особливий твір-поезію «Я поліг біля Ржева...».)

II.     Історія створення вірша.

1.     Час роботи над віршем. (Над віршем О. Твардовський працював у кін­ці 1945 — на початку 1946 року, хоча події, що згадані в ньому, відбулися влітку 1942 року. «Вірші ці, — писав поет, — продиктовані думкою і по­чуттям, які упродовж усієї війни і в повоєнні роки найбільше переповняли душу. Довічний борг живих перед тими, хто поліг за спільну справу, не­можливість забуття, непозбутнє відчуття себе в них, а їх у собі, — так при­близно можна визначити цю думку і це почуття».)

2.     Враження, що лягли в основу вірша. (Поштовхом до створення поезії ста­ли два тяжких враження, які й викликали в уяві поета образ невідомого солдата, який поліг у бою біля міста Ржева. Бої біля російського міста Рже­ва були однією з найжахливіших сторінок Другої світової, про яку ще пи­сатимуть історики. У 1942 році поет їздив туди: «Враження від цієї поїздки були одними з найтяжчих за всю війну і гіркими до фізичного болю в сер­ці. Бої велися важкі-, втрати були дуже великими...» Битва біля Ржева була невдалою, що мало катастрофічні наслідки для дивізії, у якій побував поет. Це було перше враження.

,      Друге враження виникло у поета після повернення до Москви. О. Твар­

довський став випадковим свідком грубого вчинку молодого лейтенанта, який у нервовому запалі дорікнув інвалідові, що той не на передовій. Олександр Твардовський зробив лейтенантові зауваження, і той, отямившись, вибачив­ся і розповів, що він з-під Ржева, приїхав лише на один день, щоб поховати померлу дружину, завтра повертається на фронт і більше ніколи не приїде до Москви. Знаючи про те, що на той час відбувалося біля Ржева, поет ми­моволі сприйняв останні слова лейтенанта в іншому, трагічному розумінні.)

3.     Перший варіант назви твору. (Спочатку твір мав назву «Заповіт воїна». Але згодом у вірша з’вилася інша назва: «Я поліг біля Ржева...».)

4.     Форма оповіді вірша. (Вірш «Я поліг біля Ржева...» написано від першої особи. Ця форма здалася Твардовському найбільш відповідною ідеї ві­рша — єдності живих і полеглих. Вірш побудовано у формі монологу вої­на, який розповідає з наростаючою емоційністю про власну загибель «уліт­ку в сорок другому». Але особисте «я» замінюється після одинадцятої стро­фи узагальненим «ми»: «За вітчизну ми впали», «В нас потьмарились очі», «Орденів не чіпляти, / Що дала нам війна». Загиблий солдат дивиться на себе як на частку народного цілого, і його хвилює усе, що сталося потім, після нього. Він сподівається, що Батьківщина не загинула.)

III.   Висновки. (Вірш, поштовхом для якого стали особисті враження поета, пере­ріс у гімн подвигу простих солдатів у Великій Вітчизняній війні, у заклик до живих пам’ятати про подвиг тих, чия смерть стала запорукою життя країни та її синів.)

Рассказать друзьям, чтобы не совпали сочинения!
Рассказать
Категория: 7 клас | Добавил: 00dima (15 Мая 2016) | Просмотров: 157 | Рейтинг: 0.0 /0
Перейти на главную страницу
Всего комментариев: 0
Добавлять комментарии могут только зарегистрированные пользователи.
[ Регистрация | Вход ]

Allcompositions © 2018