Суббота, 20 Января 2018, 06:56
Приветствую Вас Гость | RSS

ВСЕ СОЧИНЕНИЯ

Меню сайта

 

Предметы
Форма входа
Статистика

Онлайн всего: 4
Гостей: 4
Пользователей: 0


Сочинения

Главная » Сочинения » Українська мова та література » 7 клас Добавить сочинение

Туга за рідним краєм у пісні «Стоїть явір над водою»

Народні пісні — окремий і самостійний літературний жанр, що формувався і роз­вивався за власними законами протягом сторіч. Сюжети черпалися просто з народ­ного життя, з часом вироблялася й особлива ритміка, композиція, художні засоби.

Суспільно-побутові пісні мають низку повторюваних епізодів, постійних мо­тивів, що виробилися на основі типових реалій суспільного життя. На жаль, біль­ша частина суспільно-побутових пісень дуже сумні за настроєм. Частим мотивом є туга за рідною землею, із якою герой пісні розлучився всупереч власному бажанню.

Пісня «Стоїть явір над водою» присвячена саме цій темі: молодий козак зму­шений покинути Україну. Пісня побудована на прийомі паралелізму, що дуже по­ширений в українських народних піснях. Аналогія між явором та козаком розгор­тається з перших рядків твору:

Стоїть явір над водою, В воду похилився;

На козака пригодонька: Козак зажурився.

Такий прийом насправді неодноразово використовується в народній творчос­ті, до того ж не тільки в піснях, а й у баладах, легендах, казках. Імовірно, це пов’язано із тим значенням, якого надавали природі наші пращури. Увага до рос­лин та тварин, а також традиція сприймати природу як дещо одухотворене тяг­неться від язичницьких часів, але не переривається з прийняттям християнства: у «Слові о полку Ігоревім» та в літописах відчувається ця світоглядна риса.

Гірка доля чекає на козака на чужині:

Ой поїде в Московщину Та там і загине.

Свою рідну Україну Навіки покине.

Скаже собі насипати Високу могилу.

Скаже собі посадити В головах калину.

Варто уваги, що й тут калина виступає символом батьківщини — дерево стає символом рідної землі. Через використання таких поетичних образів реалізується мотив туги за батьківщиною в багатьох народних піснях, зокрема і в пісні «Сто­їть явір над водою».

Рассказать друзьям, чтобы не совпали сочинения!
Рассказать
Категория: 7 клас | Добавил: 00dima (16 Мая 2016) | Просмотров: 287 | Рейтинг: 0.0 /0
Перейти на главную страницу
Всего комментариев: 0
Добавлять комментарии могут только зарегистрированные пользователи.
[ Регистрация | Вход ]

Allcompositions © 2018