Суббота, 20 Января 2018, 06:55
Приветствую Вас Гость | RSS

ВСЕ СОЧИНЕНИЯ

Меню сайта

 

Предметы
Форма входа
Статистика

Онлайн всего: 4
Гостей: 4
Пользователей: 0


Сочинения

Главная » Сочинения » Українська мова та література » 7 клас Добавить сочинение

Народно-пісенна основа балади «Тополя» Т. Г. Шевченка

Творчість Тараса Шевченка вважається символом української літератури. Жанрово і тематично поезії Шевченка дуже різноманітні. Окрім цього, йому ми завдячуємо розвитком мови, знаємо його як талановитого художника.

У ранній період творчості Шевченка можна схарактеризувати як поета- романтика: його балади цілком відповідають духу та визначенню романтизму. Од­нією з таких балад є «Тополя».

Сюжет «Тополі» побудований на прийомі метаморфози, тобто перевтілення. Вбита горем через втрату милого, молода дівчина йде до ворожки. За допомогою зілля і заклять вона перетворюється на тополю, аби вічно виглядати свого коха­ного і не жити без нього. Мотив перевтілення дуже поширений у народній твор­чості. Перевтілення дівчини зближує баладу Шевченка із народно-пісенними тек­стами. Згадаємо, які чудесні перевтілення спостерігаються в українських піснях, баладах і казках.

До того ж в баладі можна знайти і прийом своєрідного фольклорного порів­няння, яке ще називається паралелізмом: дівчина порівнюється з тополею, а в тужливій пісні дівчини повторюється «рости тополенько, плавай, лебедонько». Повтори та порівняння роблять народні пісні більш стрункими за сюжетом: вони ніби підкоряються власній внутрішній логіці. Ті самі прийоми використовує й Кобзар у ранніх баладах.

Читаючи «Тополю», я була вражена сюжетом. Звісно, він нереальний, але на­стільки емоційний, насичений, що важко залишитися байдужим до долі нещасної дівчини! Тарас Шевченко майстерно осмислює почуття закоханої, її переживан­ня та думки. Пісня, яку співає дівчина, перш ніж перетворитися на тополю, дуже схожа на народну. Тим самим автор ще більше зближує свій твір із фольклорни­ми текстами.

Деякі ранні твори Т. Г. Шевченка, сповнені романтизму та фантастичних по­дій, дуже схожі на народні пісні. У будь-якому разі, в їх основу лягли саме фольк­лорні мотиви. Проте у кожній поезії ми відчуваємо стиль самого автора: жодна балада не стає переказом вже існуючого сюжету. Автор вкладає у свої твори таку силу почуття і художню майстерність, що ці твори можна впізнати серед багатьох інших поезій. Балади Шевченка дуже подобаються мені, а «Тополя» є однією з найулюбленіших. Мене захоплює дивний і чарівний сюжет і, звісно, схожість із фольклорним текстом. Шевченко дуже любив народну творчість і неодноразово звертався до народних мотивів у своїх віршах.

Рассказать друзьям, чтобы не совпали сочинения!
Рассказать
Категория: 7 клас | Добавил: 00dima (16 Мая 2016) | Просмотров: 449 | Рейтинг: 0.0 /0
Перейти на главную страницу
Всего комментариев: 0
Добавлять комментарии могут только зарегистрированные пользователи.
[ Регистрация | Вход ]

Allcompositions © 2018