Четверг, 18 Января 2018, 11:39
Приветствую Вас Гость | RSS

ВСЕ СОЧИНЕНИЯ

Меню сайта

 

Предметы
Форма входа
Статистика

Онлайн всего: 32
Гостей: 32
Пользователей: 0


Сочинения

Главная » Сочинения » Українська мова та література » 7 клас Добавить сочинение

Писанки моєї мами (твір з елементами опису процесу праці)

У великій кімнаті нашої квартири є заповітний куточок. Там стоїть книжко­ва шафа. Дві полиці її займають не киижки, а писанки. Це оздоблені візерунка­ми яйця. Розписуванням яєць захоплюється моя мама. За фахом вона вчителька, а виготовлення писанок — це ще одна її улюблена справа. Мама вивчала, як ро­бляться писанки, у Подніпров’ї, на Слобожанщині, на Поліссі, на Гуцульщині. На Слобожанщині, наприклад, поширені крапанки, на Поділлі — так звані не- пелькові писанки. Найцікавіші орнаментальні мотиви притаманні гуцульським писанкам.

Мама оволоділа технікою виготовлення писанок різних куточків країни. Пи­санки вона робить навесні, перед Великоднем. Яйця фарбує в один або кілька ко­льорів. Орнаментує шкаралупу воском або наклеює шматочки кольорового папе­ру, фольги, тканини. Мама виготовляє писанки і для себе, і дарує знайомим.

Наша квартира нагадує музей писанкарства. Як розповідає мама, в Україні по­силився інтерес до народного мистецтва й національної культури, відновилося й писанкарство.

Виготовлення писанок — дуже тонка робота. Для того, щоб над яйцем почати працювати, його треба підготувати в особливий спосіб. У шкаралупі робиться то­ненький прокол, крізь утворений отвір вилучається вміст яйця. Лише потім почи­нається робота художника, майстра. Як каже мама, писанка єднає нас з традицією минулого. Українська писанка в світі є символом нашого народу.

Для мене справжнє свято починається тоді, коли мама береться за виготовлен­ня писанки. Вона змінюється, стає справжньою красунею. Її світлі очі блищать, на щоках з’являється рум’янець. Вона схиляє голову над своїм витвором, непокір­ливий каштановий локон спадає на її високий лоб. Закусивши нижню губу, вона зосереджується на роботі і наче молодіє.

Рассказать друзьям, чтобы не совпали сочинения!
Рассказать
Категория: 7 клас | Добавил: 00dima (17 Октября 2016) | Просмотров: 303 | Рейтинг: 0.0 /0
Перейти на главную страницу
Всего комментариев: 0
Добавлять комментарии могут только зарегистрированные пользователи.
[ Регистрация | Вход ]

Allcompositions © 2018