Четверг, 18 Января 2018, 11:24
Приветствую Вас Гость | RSS

ВСЕ СОЧИНЕНИЯ

Меню сайта

 

Предметы
Форма входа
Статистика

Онлайн всего: 26
Гостей: 26
Пользователей: 0


Сочинения

Главная » Сочинения » Українська мова та література » 7 клас Добавить сочинение

Щастя приходить лише до щасливих людей! (За оповіданням 0. Стороженка «Скарб»)

Що таке щастя? Щось матеріальне, дорогоцінне чи, навпаки, звичайне і по­всякденне? Мабуть, щастя — це мрія, що не має форми та матерії. Не завжди для нас успіх — щось конкретне, інколи ми розчаровуємось, бо те, про що мрія­ли, виявляється химерним. Тому й дивним видається уявлення про щастя селян з казки О. Стороженка «Скарб». Вони вважали щасливою людину, яка все своє життя лежала на печі, відкривала рота, щоб лише попоїсти. Хибну думку породи­ла заздрість, а вона, як відомо, присипляє здоровий глузд. Я вважаю, що не мож­на вважати щасливим того, хто залежить від випадкового щастя. Така залежність, мабуть, була і в Павлуся. А якби він не знайшов дружини, яка б не тільки коха­ла його, а й була йому матір’ю, якби золоті монети не сипалися на нього просто з неба, якби... Тоді Павлуся навряд чи вважали б щасливим, яким він, власне, і не був. Уявіть собі, що у вас немає друзів, з якими можна було б безтурботно по­говорити; вам навіть нічого згадати, бо ви не висовували носа далі своєї хатини. Почуття кохання до вас теж ніколи не прийде, бо для того, щоб щось отримати, — треба щось віддати. А що віддав головний герой твору, за що йому таке щастя? Може, Павлуша цінував, що має, і тому фортуна була уважною до нього?

Є люди, які працюють ледь не цілодобово, недосипають і недоїдають, але вва­жають себе щасливими, тому що Бог подарував їм кусень хліба. Хлопець дивуєть­ся, чому його дівчина зраділа оберемку волошок. «Це ж не троянди», — подумає він. А дівчина закохана, бажана, тому й щаслива.

Так що ж може зробити нас щасливими? У багатьох в уяві виникають різні образи: гроші, дружина-красуня, прибуткова робота, кар’єра, чарівні дітки-янго- лятки... Лише потім ми згадуємо про моральні цінності, про радість, турботу, лю­бов... Про всі ті речі, що запалюють вогник в наших очах, дарують спокій любля­чому серцю.

Безумовно, щастя вимірюється не в доларах, а в моментах, коли на душі так добре, що виростають крила. Ми самі є його творцями. Тому, якщо хочеш бути щасливим — будь!

Рассказать друзьям, чтобы не совпали сочинения!
Рассказать
Категория: 7 клас | Добавил: 00dima (17 Октября 2016) | Просмотров: 128 | Рейтинг: 0.0 /0
Перейти на главную страницу
Всего комментариев: 0
Добавлять комментарии могут только зарегистрированные пользователи.
[ Регистрация | Вход ]

Allcompositions © 2018