ВСЕ СОЧИНЕНИЯ

Меню сайта

 

Предметы
Форма входа
Статистика

Онлайн всего: 51
Гостей: 51
Пользователей: 0


Сочинения

Главная » Сочинения » Українська мова та література » 7 клас Добавить сочинение

Історична основа «Думи про козака Голоту»

Про мужніх захисників рідної землі наш народ складав пісні і думи. У най­давніших думах змальовано страждання українців у турецькій неволі, їхню вте­чу, прославлено во’інів-козаків — захисників рідного краю.

У «Думі про козака Голоту» розкривається одна з найцікавіших і найтрагічні- ших сторінок історії українського народу — боротьба проти татарських нападни­ків. Події, зображені в думі, належать до XVI—XVII століття. У ті далекі часи та­тарські та турецькі військові загони часто зненацька нападали на українські села й міста, грабували й палили їх, а людей забирали в полон і продавали на невіль­ничих ринках. Але український народ не корився лихим нападникам, мужньо боровся проти них. У цій боротьбі особливо відзначилося козацтво. Козацьке військо не тільки боронило українські села й міста від татарських та турецьких нападників, але й само сміливо нападало на ворогів, визволяючи невільників.

У народних думах український народ прославив козаків, вірних захисників, справжніх патріотів батьківщини. «Відомо, що в пісні вилилася вся минула доля, весь справжній характер України, пісня і дума становлять там народну святиню, краще добро українського життя, в них горить любов до батьківщини, вилискує слава минулих подвигів», — писав про народну думу М. Добролюбов.

Рассказать друзьям, чтобы не совпали сочинения!
Рассказать

Похожие сочинения
Категория: 7 клас | Добавил: 00dima (02 Мая 2017) | Обновлено | Просмотров: 107 | Рейтинг: 0.0 /0
Перейти на главную страницу

В качестве благодарности - оставьте, пожалуйста, свой отзыв о сайте на WoT и/или напишите комментарий ниже
Всего комментариев: 0
Имя *:
Email *:
Код *:

Allcompositions © 2018
Хостинг от uCoz