Пятница, 15 Декабрь 2017, 10:24
Приветствую Вас Гость | RSS

ВСЕ СОЧИНЕНИЯ

Меню сайта

 

Предметы
Форма входа
Статистика

Онлайн всего: 61
Гостей: 61
Пользователей: 0


Сочинения

Главная » Сочинения » Українська мова та література » 7 клас Добавить сочинение

Історична основа повісті І. Франка «Захар Беркут»

Іван Франко у своїй історичній повісті «Захар Беркут» звернувся до подій си­вої давнини. Він відкрив завісу над далеким минулим, оживив його, наповнив оптимістичним звучанням.

Про події, описані І. Франком, збереглося мало документальних даних. Відо­мо, що під час походу 1241 року орда проходила через місцевості, описані в творі,

але в літописах немає жодної згадки про загибель ворожих загонів. Письменник у передмові до повісті писав, що пішов за легендою. Але невідомо за якою.

У переказі, записаному в Закарпатті, розповідається про похід 1241 року. Там зокрема сказано, що русини підрубили дерева, склали в купи каміння і перего­родили воду. Поширений у Польщі переказ про боротьбу народу з монголами розповідає, що мешканці відсікли відступ монголам у єдиному вузькому прохо­ді. Коли засліплені люттю вороги ввійшли в долину, «...почали валитися на них дерева і відламки скель. Монголів, таким чином, зовсім було винищено».

Багато спільного мають закарпатська і польська легенди. Особливий наго­лос у них зроблений на допомозі народові самих природних умов життя. Якщо І. Франко використав не ці два відомі перекази, а інший, то він, безумовно, був дуже близький до них за змістом.

Справді існує село Тухля, про яке розповідається в повісті. Збереглися пере­кази про походження назви села, пов’язаної з загибеллю великої кількості ор­динців, від яких по всій околиці йшов тухлий сморід.

Тож події, описані в творі І. Франка, справді мали місце в реальному житті.

Рассказать друзьям, чтобы не совпали сочинения!
Рассказать
Категория: 7 клас | Добавил: 00dima (02 Май 2017) | Просмотров: 60 | Рейтинг: 0.0 /0
Перейти на главную страницу
Всего комментариев: 0
Добавлять комментарии могут только зарегистрированные пользователи.
[ Регистрация | Вход ]

Allcompositions © 2017