Вторник, 12 Декабрь 2017, 02:49
Приветствую Вас Гость | RSS

ВСЕ СОЧИНЕНИЯ

Меню сайта

 

Предметы
Форма входа
Статистика

Онлайн всего: 5
Гостей: 5
Пользователей: 0


Сочинения

Главная » Сочинения » Українська мова та література » 7 клас Добавить сочинение

Доля жінки в експлуататорському суспільстві (за поезією П. Грабовського «Швачка»)

Павло Грабовський у своїх творах правдиво показував тяжке становище на­роду, його горе і болі, змалював образи знедолених жінок. Серед його творів вражає художньою правдою вірш «Швачка».

У поезії автор протиставляє поневіряння та злидні простолюду, з одного боку, і безтурботне, розкішне життя панів, з іншого:

Кров висисає оте остогиджене.

Прокляте нишком шиття.

Що паненя, вередливе, зманіжене Вишвирне геть на сміття.

З глибокою пошаною і співчуттям автор змальовує образ нужденної швачки. Епітети «остогиджене, прокляте» свідчать про ставлення жінки до підневільної безрадісної праці, яка не дає ні морального, ні матеріального задоволення.

День у день, засиджуючись до пізньої ніченьки, схиляється жінка-трудівни- ця над чужим шитвом, щоб заробити на прожиття шматок черствого хліба. Як крайній розпач знедоленої, виснаженої працею людини, виривається з її грудей: «Боже, чи довго тягти?» Така підневільна праця виснажує сили, підточує здо­ров’я, завчасно заганяє в могилу.

Павлові Грабовському вдалося так правдиво показати працю швачки, бо його сестра теж була швачкою. Він бачив, як заробляється шматок хліба, «як за робо­тою вільна неволенька груди ураз дотика». Автор співчуває жінці, яка змушена працювати у нелюдських умовах, і виражає обурення проти експлуататорів.

Рассказать друзьям, чтобы не совпали сочинения!
Рассказать
Категория: 7 клас | Добавил: 00dima (02 Май 2017) | Просмотров: 33 | Рейтинг: 0.0 /0
Перейти на главную страницу
Всего комментариев: 0
Добавлять комментарии могут только зарегистрированные пользователи.
[ Регистрация | Вход ]

Allcompositions © 2017