ВСЕ СОЧИНЕНИЯ

Меню сайта

 

Предметы
Форма входа
Статистика

Онлайн всего: 39
Гостей: 38
Пользователей: 1
Admin

Сочинения

Главная » Сочинения » Українська мова та література » 7 клас Добавить сочинение

Українське народознавство у повістях Михайла Стельмаха

За творами М. Стельмаха можна вивчати українське народознавство, куль­туру, естетику. Письменник знав і любив народні обряди та звичаї, описував їх у своїх творах.

Мальовничою ілюстрацією до теми з народознавства є сторінки повісті «Ще­дрий вечір», на яких герої проводять своєрідні ритуали традиційного зустрічання Свят-вечора. Убога хатина батьків Михайлика прикрашена вишитими рушника­ми і кетягами калини, на столі — три хлібини і грудочка солі. Батько виносить кожної страви корівці, а потім з бичем від ціпа стає на порозі, щоб покликати на кутю самого Мороза. А через деякий час лунає щедрівка:

Щедрий вечір, добрий вечір.

Добрим людям на ввесь вечір.

Михайло Стельмах розповідає у своїх повістях, як жінки тіпають коноплі, прядуть, тчуть, вибілюють полотно; як урочисто проводжають плугатарів у поле на оранку; як майстерно роблять свою справу гончар чи стельмах.

«Гуси-лебеді летять» та «Щедрий вечір» дають багатий матеріал для засво­єння секретів народної педагогіки, основаної на культі матері, праці, рідного слова.

Дитячі роки для Михайлика були по-своєму прекрасними. Хоча і довело­ся зазнати йому тяжких нестатків, та була у житті й радість спілкування з люд­ською добротою і красою. Він зміг увібрати в свою душу лад хліборобського життя, який так зворушливо, майстерно відобразив Михайло Стельмах у своїх повістях.

Рассказать друзьям, чтобы не совпали сочинения!
Рассказать

Похожие сочинения
Категория: 7 клас | Добавил: 00dima (02 Мая 2017) | Обновлено | Просмотров: 69 | Рейтинг: 0.0 /0
Перейти на главную страницу

В качестве благодарности - оставьте, пожалуйста, свой отзыв о сайте на WoT и/или напишите комментарий ниже
Всего комментариев: 0
Имя *:
Email *:
Код *:

Allcompositions © 2018
Хостинг от uCoz