Воскресенье, 17 Декабрь 2017, 12:07
Приветствую Вас Гость | RSS

ВСЕ СОЧИНЕНИЯ

Меню сайта

 

Предметы
Форма входа
Статистика

Онлайн всего: 69
Гостей: 69
Пользователей: 0


Сочинения

Главная » Сочинения » Українська мова та література » 7 клас Добавить сочинение

Сербська балада «Смерть Марка Королевича»

Марко Королевич — головний герой сербських балад так званого «юнаць­кого» циклу. Юнаки — молоді люди, сербські герої. Юнаки Андрій і Марко — сини короля західної Македонії Вукашина. Вукашин загинув у битві з турками. Історичний Марко Королевич був володарем невеликої частини земель у міс­течку Приліп у Македонії. Він загинув 1395 року в битві при Ровинах у Валахії, у якій він брав участь на боці турків. Історичний Марко Королевич співпрацю­вав з турками, тому його землі й людей вони не чіпали.

На противагу історичному Марко з легенд — оборонець рідної землі від тур­ків, які були запеклими ворогами південних слов’ян. Пісні про Марка Коро­левича, складені у його землях, дуже швидко стали співати у найвіддаленіших куточках і Македонії, і Сербії, і Далмації — всюди, де турки знищували бідний люд. Тло пісень — старовинні легенди про Марка та його коня Шарца, який вміє говорити.

Пісні, яких більше двохсот, розповідають про Маркові вчинки: «Королевич Марко оре», «Марко звільняє три ланки полонених», «Одруження Королеви­ча Марка», «Королевич Марко та Аліл-ага», «Королевич Марко та Муса-Роз­бійник». У баладах наявні казкові елементи. Легендарному герою-юнаку трис­та років, але він все ще молодий лицар. І житиме, доки йому не сповістять про смерть. Марко могутній і безстрашний. Він спроможний подолати і богатиря з трьома серцями, і ціле вороже військо. Коли потрібно — він хитрий і лукавий. Сила його гострого слова непереборна. Навіть султан не може подужати непо­кірливого Марка.

У легендарного героя і смерть повинна бути легендарною. Про це йдеться у баладі «Смерть Марка Королевича». Як і у «Пісні про віщого Олега», до ге­роя з’являється Віл а, яка розповідає Королевичу про близьку смерть і як саме він помре.

Знаючи, що смерть не відступиться, Марко виконує усі обряди, пов’язані зі смертю воїна: він відсікає голову своєму коню Шарцу та ламає свій меч. Так робили давні предки слов’ян, бо думали, що все це знадобиться воїнам у їх по­ходах в іншому світі.

Марко Королевич — втілення уявлень сербів про народного героя-оборонця. У баладах про нього живе мрія простих людей про те, що знову прийде Марко Королевич, підніме з дна моря палицю та вижене турків з рідної землі.

Рассказать друзьям, чтобы не совпали сочинения!
Рассказать
Категория: 7 клас | Добавил: 00dima (02 Май 2017) | Просмотров: 49 | Рейтинг: 0.0 /0
Перейти на главную страницу
Всего комментариев: 0
Добавлять комментарии могут только зарегистрированные пользователи.
[ Регистрация | Вход ]

Allcompositions © 2017