Среда, 13 Декабрь 2017, 03:40
Приветствую Вас Гость | RSS

ВСЕ СОЧИНЕНИЯ

Меню сайта

 

Предметы
Форма входа
Статистика

Онлайн всего: 4
Гостей: 4
Пользователей: 0


Сочинения

Главная » Сочинения » Українська мова та література » 7 клас Добавить сочинение

«Строчить, наче з кулемета» (твір-оповідання з елементами роздумів)

Я вважаю, що під час розмови з людиною дуже важливо вміти добирати най­точніші, найпотрібніші слова та вирази. Але хіба так не буває, що й слова люди­на добирає наче правильні, але зрозуміти її досить важко.

Учора ввечері мені зателефонував мій однокласник і сказав: «Це тобі тлфо- нує Петро Сидоров. Будь ласка, скжи, що здано на завтр. Я сні у шклі не був».

Я зрозуміла, звичайно, про що йдеться. Але що то була за мова! У слові «те­лефонує» він проковтнув кілька голосних. Та й інщі слова від цього постражда­ли. Хлопець, що мені зателефонував, говорив дуже щвидко і ковтав звуки, навіть цілі склади. Справжній кулемет! Є такий вираз: «Строчить, наче з кулемета». Така собі Триндичиха. Але таку щвидку «стрільбу» іноді дуже важко зрозуміти співрозмовнику. А буває й так, що не тільки звуки ковтає такий «балакун», а й наголос неправильно ставить. Тоді зовсім нічого зрозуміти неможливо. Але ж ще у IV столітті відомий філолог Діомед назвав наголос «дущею мови». Без сум­ніву, правильний наголос — ознака культурної, грамотної мови. Є багато слів, вимова яких служить лакмусовим папером рівня мовної культури людини.

Одна розумна людина стверджувала, що слово із зжужмленним початком на­гадує людину з відтятою головою. Слово, кінець якого проковтнули, — безного­го каліку. Звуки, що випали із середини слова — то відрізані вуха чи вибите око.

Гадаю, що кожен повинен не требовати закон

Рассказать друзьям, чтобы не совпали сочинения!
Рассказать
Категория: 7 клас | Добавил: 00dima (03 Октябрь 2017) | Просмотров: 14 | Рейтинг: 0.0 /0
Перейти на главную страницу
Всего комментариев: 0
Добавлять комментарии могут только зарегистрированные пользователи.
[ Регистрация | Вход ]

Allcompositions © 2017