Воскресенье, 17 Декабрь 2017, 11:52
Приветствую Вас Гость | RSS

ВСЕ СОЧИНЕНИЯ

Меню сайта

 

Предметы
Форма входа
Статистика

Онлайн всего: 56
Гостей: 56
Пользователей: 0


Сочинения

Главная » Сочинения » Українська мова та література » 7 клас Добавить сочинение

П. Гулак-Артемовський та його творчість

І.    П. Гулак-Артемовський — талановитий поет початку XIX століття. (П. Гулак- Артемовський був чудовим знавцем народно-розмовної мови, народних звича­їв та побуту. Не можна не погодитися зі словами відомого дослідника україн­ської літератури І. Айзенштока: «Поезії Гулака-Артемовського висунули його в ряд перших, кращих представників української літератури... Вони ж міцно закріпили за ним... неминуще значення одного з класиків рідної літератури».)

1.       Початок літературної діяльності. (Ранні твори П. Гулака-Артемовського на­писані російською мовою, ще до навчання у Київській академії він зробив кілька перекладів із французької. До української ж мови вперше письменник звернувся у Харкові. Уже перші твори «Пан та Собака», «Солопій та Хівря», «Тюхтій та Чванько» викликали великий інтерес і в читачів, і в літературних колах.)

III.     Байка «Пан та Собака» — антикріпосницький твір в українській літературі XIX століття.

1.     Запозичення сюжету у польського поета Ігнація Красицького. (П. Гулак- Артемовський звернувся до сюжету байки «Пан і Пес» І. Красинького. Український байкар, увівши нові сцени, нових персонажів, ожививши все це колоритною мовою, створив цілком самостійний оригінальний твір. Твір ідейно збагатився і звучить як соціально-реалістрічна сатира з яскраво вираженими національними характерами.)

2.     Алегоричність образу Рябка. (Автор у творі зображує Рябка працьовитим, чесним, вівданим панові, наївним. Цей персонаж уособлює безправного та беззахисного селянина-кріпака, який хотів вислужитися перед паном, своєю працею заслужити похвалу. Та побачивши жорстокість пана і не­справедливість, висловлює протест.)

3.     Ставлення автора до Пана. (Автор зневажає Пана, засуджує його жорсто­кість, грубість, самодурство. Байкар нещадно критикує панський парази­тичний спосіб життя.)

4.     Основна думка байки «Пан та Собака». (У байці порушені гострі соці­альні проблеми часів кріпацтва. П. Гулак-Артемовський сміливо засудив окремі вади кріпосницької дійсності, виступив проти жорстокого зну­щання з безправного селянства. Автор глибоко співчуває поневоленим, захищає їхню людську гідність.)

IV.     Популярність байок П. Гулака-Артемовського. (Уже перші байки здобули авторові визнання. Особливо популярною стала байка «Пан та Собака». Її вивчали напам’ять, цитували, нею захоплювалися, бо вона відповідала анти­кріпосницькому духові того часу. На появу байки російський критик М. По- левой відгукнувся епіграмою:

Пускай в Зоиле сердце поет,

Он Артемовскому вреда не принесет:

Рябко хвостом его прикроет И в храм бессмертья унесет.)

Рассказать друзьям, чтобы не совпали сочинения!
Рассказать
Категория: 7 клас | Добавил: 00dima (03 Октябрь 2017) | Просмотров: 32 | Рейтинг: 0.0 /0
Перейти на главную страницу
Всего комментариев: 0
Добавлять комментарии могут только зарегистрированные пользователи.
[ Регистрация | Вход ]

Allcompositions © 2017