ВСЕ СОЧИНЕНИЯ

Поиск
Меню сайта
Предметы
Форма входаСтатистика

Онлайн всего: 27
Гостей: 27
Пользователей: 0


Сочинения » Українська мова та література » 7 клас Добавить сочинение

Історична основа поеми Т. Шевченка «Гамалія»

I.      Боротьба українського народу проти турецько-татарських загарбників. (Важ­ка доля судилася Україні: спустошливі набіги татар, що несли смерть, сльо­зи, поневолення. Туга за рідним краєм і ненависть до ворогів, віра у визво­лення і радість перемоги — такі теми порушувалися у творах українських письменників. У поемі «Гамалія» Т. Шевченко відтворив часи, коли

Зажурилась Україна, бо нічим прожити,

Гей, витоптала орда кіньми маленькії діти.

Ой, маленьких витоптала, великих забрала,

Назад руки простягала, під хана погнала.)

II.     Відчайдушні морські походи запорожців. (Козаки-запорожці були мужніми та хоробрими воїнами. Вони сміливо захищали свою землю, відганяючи ор­динців на південь. Часто вони на човнах вирушали морем, щоб звільнити своїх побратимів із рабства, щоб тяжко покарати ворогів. Запорожці вміли непомітно підійти до турецьких берегів, зненацька нацасти на вороже місто, визволити земляків і з великою здобиччю повернутися додому.)

III.     Історія написання поеми «Гамалія». (У листопаді 1842 року Г. Шевченко по­бував у Данії та Швеції. Повертаючись до Петербурга пароплавом, письмен­ник і написав поему. Можливо, бурхливі хвилі Балтики створили в його уяві картини чорноморських походів козаків, підштовхнули Тараса Шевченка до написання поеми. А ще автор був, я впевнена, добре обізнаний із народни­ми думами про Самійла Кішку, Марусю Богуславку, Олексія Поповича, бо деякі епізоди написані під впливом цих народних творів.)

IV.     Образ Гамалії. (Гамалія — узагальнений образ козацького ватажка. В історії відомо кілька діячів із цим прізвищем, хоча походів до Туреччини ніхто з них не очолював. Ватажок змальований таким, якими були справжні козаки: хо­робрий, сміливий, завзятий, кмітливий. Він завжди там, де потребують його допомоги, своїми діями Гамалія здобуває славу «на весь світ великий, на всю Україну».)Беру это сочинение!

Похожие сочинения
Категория: 7 клас | Добавил: 00dima (03 Октября 2017) | Обновлено | Просмотров: 49 | Рейтинг: 0.0 /0
Перейти на главную страницу

Сообщить об ошибке!

Понравилось? Оставь отзыв

Имя *:
Email *:
Код *:

Allcompositions © 2018
Хостинг от uCoz