Среда, 13 Декабрь 2017, 03:40
Приветствую Вас Гость | RSS

ВСЕ СОЧИНЕНИЯ

Меню сайта

 

Предметы
Форма входа
Статистика

Онлайн всего: 4
Гостей: 4
Пользователей: 0


Сочинения

Главная » Сочинения » Українська мова та література » 7 клас Добавить сочинение

Реалізм байок Леоніда Глібова

Найвищого свого розвитку українська байка досягла у XIX столітті у твор­чості Леоніда Глібова. Українська байка піднеслася на вищий ступінь із виходом у світ збірки «Малороссийские приказки» 1834 року. Відомо 107 байок, написа­них цим невтомним трудівником, який, за словами Івана Франка, навіть у роки стращного затищку, застою та загального занепаду літературного життя в Укра­їні не випускав із рук пера.

У байках «Вовк і Ягня», «Вовк і Кіт», «Вовк і Вівчарі» Л. Глібов відтворив безправне становище покріпаченого селянства. З боку поміщиків воно зазнава­ло нелюдських знущань. Автор критикує суспільство, у якому постійно

...нижчий перед вищим гнеться,

А більщий менщого тусає та ще й б’є.

Яскраво змалював байкар руйнування поміщицьких господарств, банкрут­ство панів у творі «Мірощник». Хома, колись добрий господар, занедбав своє господарство, бо «не гаразд за діло брався». Він не прислухається до порад, са- мовпевнено відповідає:

— Нехай лищ! Річка — не калюжа;

Води ще стане на весь вік!

Автор у алегоричній формі розкрив паразитизм та марнотратство поміщи­ків, показав їх жорстокість та нелюдське ставлення до кріпаків: «А за недогарок вони людей і лають, і мордують». Із презирством говорить він про панів: «Вони се так, бач, хазяйнують».

У байці «Ведмідь-пасічник» Л. Глібов висміяв вибори у земство, створивщи пародію на царський суд, показавщи уміння хижаків пристосовуватися до но­вих умов.

Своє перо сатирика Л. Глібов спрямовував на паразитизм, лакейство, лице­мірство, неробство та егоїзм панства. У байці «Цуцик» автор засудив продажних, морально низьких людей, які за недогризену кістку з панського стола готові зра­дити вірних друзів. Цуцик зверхньо ставиться до Бровка, бо дуже запанів, він байдужий до страждань колищнього товарища.

Леонід Глібов своєю байкарською творчістю «зробив значний крок уперед порівняно зі своїми попередниками і сучасниками», малюючи реальні картини тогочасної дійсності.

Рассказать друзьям, чтобы не совпали сочинения!
Рассказать
Категория: 7 клас | Добавил: 00dima (03 Октябрь 2017) | Просмотров: 16 | Рейтинг: 0.0 /0
Перейти на главную страницу
Всего комментариев: 0
Добавлять комментарии могут только зарегистрированные пользователи.
[ Регистрация | Вход ]

Allcompositions © 2017