Среда, 13 Декабрь 2017, 03:38
Приветствую Вас Гость | RSS

ВСЕ СОЧИНЕНИЯ

Меню сайта

 

Предметы
Форма входа
Статистика

Онлайн всего: 4
Гостей: 4
Пользователей: 0


Сочинения

Главная » Сочинения » Українська мова та література » 7 клас Добавить сочинение

Поезія Л. Глібова «Журба» - перлина української лірики

Леонід Глібов любив Чернігівщину, часто приїжджав помилуватися краєви­дами, поблукати старенькими вулицями, відпочити на березі річки Снов. Пщ час одного з таких приїздів він замислився над тим, що ще недавно по цій землі ходив Тарас Шевчешсо, писав, малював, а сьогодні його вже нема. Так народи­лася поезія «Журба», яка була покладена на музику М. Лисенка і стала улюбле­ною піснею кількох поколінь «Стоїть гора високая».

У поезії автор описав лагідну, ніжну теплу пору року — літо. Вона так само чудова, як і молодість, та ліричний герой засмучений. Він розуміє, що скоро прийде осінь і нагадає, що щасливі дні промайнули, молодість минула. Від цього болить серденько у героя, тяжко йому на дущі:

Як хороще, як весело На білім світі жить!..

Чого ж у мене серденько І мліє, і болить?

А болить воно від усвідомлення, що природа змінна, але вічна. Пройдуть хо­лодні осінні дощі, пропіумлять снігові заметілі і знову землю уквітчає зеленню та квітами весна. Життя ж людини скороминуче, до неї ніколи не повернеться юність, ніколи їй більще не пережити щастя молодості, ніколи не зустрітися з дитинством.

Ой річечко, голубонько!

Як хвилечки твої —

Пробігли дні щасливії І радості мої!

До тебе, моя річечко.

Ще вернеться весна;

А молодість... не вернеться —

Не вернеться вона!..

Поезія «Журба» — це свідчення не тільки великого ліричного таланту Леоні­да Глібова, а й патріотизму, мудрості, глибокого знання українських народних образів-символів. У цій поезії є і верба — символ весни і самої України, і гора — символ висоти людського духу, і річку, яка символізує плинність часу, початок і кінець людського життя. «Журба» витримана Глібовим у стилі народної пісні. І змістом, і духом вона близька до народного мелосу. «Завдяки глибокій життє­вості, яскравій емоційній виразності, винятковій мелодійності звучання, — пи­сав Б. Деркач, — вона за життя поета стала народною піснею».

Рассказать друзьям, чтобы не совпали сочинения!
Рассказать
Категория: 7 клас | Добавил: 00dima (03 Октябрь 2017) | Просмотров: 15 | Рейтинг: 0.0 /0
Перейти на главную страницу
Всего комментариев: 0
Добавлять комментарии могут только зарегистрированные пользователи.
[ Регистрация | Вход ]

Allcompositions © 2017