ВСЕ СОЧИНЕНИЯ

Поиск
Меню сайта
Предметы
Форма входаСтатистика

Онлайн всего: 27
Гостей: 27
Пользователей: 0


Сочинения » Українська мова та література » 7 клас Добавить сочинение

Селянство в порефорнені часи (за П’ЕСОЮ І. Карпенка-Карого «Сто тисяч»)

Іван Карпенко-Карий — письменник-драматург, який все своє життя і твор­чість присвятив становленню і зростанню українського театру. П’єси його пору- щували болючі проблеми II половини XIX століття, розкривали характерні риси

тогочасного життя.

П’єса «Сто тисяч» — твір про життя селянства в перші пореформені роки. Ще з дитинства, живучи серед селян-кріпаків, І. Карпенко-Карий вивчав їх по­бут, добре знав традиції, а коли став драматургом, то однією з провідних тем його творчості стала тема життя і побуту українського народу. Спілкуючись із земляками, драматург помітив одну рису, дуже характерну для селян, а саме: що більше селянин прагнув до матеріального збагачення, то більше він удавав із себе чесного і богобоязного, а іноді йшов навіть на злочин.

І.  Карпенко-Карий у п’єсі «Сто тисяч» дав повну характеристику україн­ському селянству, показав процес розшарування, поділ селян на земельних та безземельних. У п’єсі ми зустрічаємося з багатим селянином Герасимом Ка­литкою, найманим селянином Юхимом, у якого немає землі, з бідним селяни­ном Савкою, згадуються у творі Пузир і Жолудь, які вже є земельними маг­натами.

Іван Карпенко-Карий показав у п’єсі, як внаслідок збіднення панів-поміщи- ків серед селян з’явилися нові багатії, які були працьовитими, але малоосвічени- ми людьми, і над усе бажали стати багатшими за колишніх панів. Таким є Ка­литка, весь сенс життя якого — придбання землі. Він скуповує землю і у селян, що розорилися, і у поміщиків, які не змогли пристосуватися до нових умов, не витримали конісуренції і змушені продавати свої маєтки.

«Сто тисяч» належить до кращих сатиричних комедій в українській драма­тургії. Спрямувавши твір проти сіїїьських глитаїв, пройнятих ненаситною жадо­бою до збагачення, автор розповів і про те, як розділилося селянство після ска­сування кріпосного права, і поісазав, як тривав цей цроцес.Беру это сочинение!

Похожие сочинения
Категория: 7 клас | Добавил: 00dima (03 Октября 2017) | Обновлено | Просмотров: 37 | Рейтинг: 0.0 /0
Перейти на главную страницу

Сообщить об ошибке!

Понравилось? Оставь отзыв

Имя *:
Email *:
Код *:

Allcompositions © 2018
Хостинг от uCoz