ВСЕ СОЧИНЕНИЯ

Поиск
Меню сайта
Предметы
Форма входа



Статистика

Онлайн всего: 27
Гостей: 27
Пользователей: 0


Сочинения » Українська мова та література » 7 клас Добавить сочинение

Алегоричні образи в творі Лесі Українки «Досвітні огні»

I.       Леся Українка — друг і захисник народу. (Леся Українка своїм життям, сво­єю невтомною працею показала, яким повинен бути народний митець. Свою безмежну любов до вітчизни, до українського народу поетеса розкрила у ба­гатьох літературних творах.)

II.     «Досвітні огні» — громадсько-політична лірика.

1.    Виклад у поезії думок, настроїв та почуттів поетеси. (Вірщ «Досвітні огні» Леся Українка написала 1892 року. З цієї поезії видно, як писав Максим Рильський, що «проникливе око поетеси побачило ту нову силу, яка ви­ходила на передній кін історії». У творі виразно вчувається настрій автора: то гнітючий, похмурий, то веселий, життєствердний. І завершується вірш ствердженням того, що щастя і волю трудящі здобудуть для себе самі».)

2.    Алегоричний образ темної ночі. (Задущливу атмосферу, тяжкий моральний стан людини за часів царської Росії поетеса передає за допомогою алего­ричного образу: темна ніч сховала усіх потомлених людей під чорні, щиро- кі крила. Своєю тяжкою темнотою породила важкі відчуття, гнітючі думки:

Привиддя мені душу гнітили.

Повстати ж не мала я сили...)

3.    Образ досвітніх вогнів.

(Зненацьке проміння ясне Од сну пробудило мене —

Досвітні огні засвітили!

Леся Українка у поезії передає через образ досвітніх огнів надію на ви­зволення, віру у світле майбуття. Досвітні вогні символізують пробуджен­ня робочих людей, які, освітлюючи ніч царського самодержавства вогнем революційних виступів, зможуть розсіяти досвітню млу.)

III.     Образ ліричного героя у поезії «Досвітні огні». (У образі ліричного героя втілено риси с}шасника Лесі Українки, передової людини того часу. Глибока співчутливість до людей, бажання розбудити їх від сну неволі і покори, віра у краще життя освітлюють дорогу робочим людям, закликаючи всіх іти назу­стріч вранішній зорі та своєму щастю:

Вставай, хто живий, в кого думка повстала!

Година для праці настала!

Не бійся досвітньої мли, —

Досвітній огонь запали.

Коли ще зоря не заграла.)



Беру это сочинение!

Похожие сочинения
Категория: 7 клас | Добавил: 00dima (03 Октября 2017) | Обновлено | Просмотров: 53 | Рейтинг: 0.0 /0
Перейти на главную страницу

Сообщить об ошибке!

Понравилось? Оставь отзыв

Имя *:
Email *:
Код *:

Allcompositions © 2018
Хостинг от uCoz