Среда, 13 Декабрь 2017, 03:41
Приветствую Вас Гость | RSS

ВСЕ СОЧИНЕНИЯ

Меню сайта

 

Предметы
Форма входа
Статистика

Онлайн всего: 4
Гостей: 4
Пользователей: 0


Сочинения

Главная » Сочинения » Українська мова та література » 7 клас Добавить сочинение

Образ селянина Данила - героя оповідання Б. Грінченка «Сан собі пан»

Борис Грінченко мав надзвичайно розвинене почуття національної гідності. Він страждав за ошуканий народ, у якого забрали його славну історію й можли­вість розвивати свою мову та культуру. У творі «Сам собі пан» Б. Грінченко май­стерно протиставляє почуття власної гідності, дотепність, статечність селянина Данила грубості й пихатості панів.

Данила полонило бажання довідатися, «чи можна якось так, шоб і мужик в одній хаті з паном сидів». І він робить спробу «панського права добути, їде до міста залізницею. Він потрапляє у різні ситуації, але завжди з честю з них ви­ходить. Його природна винахідливість і кмітливість допомагають і в поїзді, і в театрі.

Селянин сповнений рішучості довести усім, що він також людина, як і пан, має рівні з ним права. «Ви, пане, не кричіть і не тупотіть, бо й мої такі самі гро­ші, як і ваші, а ота цигарка, що в вас у руці, може, вона мені смердючіша, ніж вам моя люлька», — спокійно відповів Данило панові. А в театрі уперто заявив: «Хто заплатив за біііет, той тут і пан. Я заплатив, то й сидітиму».

Автор у комедійній формі розповів про безмежну прірву, яка пролягла між; панами і селянами. З оповідання випливає висновок: панівний клас ніколи не зможе самохіть визнати право «мужика» на людську гідність та суспільну рів­ність. Тож і герой твору Данило, так і не добувши права людського, повернувся додому. З великими надіями та сподіваннями їхав Данило до міста, а повертаю­чись, мало не плакав від ганьби та зневаги.

Рассказать друзьям, чтобы не совпали сочинения!
Рассказать
Категория: 7 клас | Добавил: 00dima (03 Октябрь 2017) | Просмотров: 15 | Рейтинг: 0.0 /0
Перейти на главную страницу
Всего комментариев: 0
Добавлять комментарии могут только зарегистрированные пользователи.
[ Регистрация | Вход ]

Allcompositions © 2017