Среда, 13 Декабрь 2017, 03:42
Приветствую Вас Гость | RSS

ВСЕ СОЧИНЕНИЯ

Меню сайта

 

Предметы
Форма входа
Статистика

Онлайн всего: 5
Гостей: 5
Пользователей: 0


Сочинения

Главная » Сочинения » Українська мова та література » 7 клас Добавить сочинение

Образ Івана Котигорошка (за оповіданням М. Коцюбинського «Дорогою ціною»)

М. Коцюбинський розповідає в оповіданні «Дорогою ціною» про події, які відбувалися у 1834—1836 роках. Після ліквідації Задунайської Січі посилилось пе­реслідування втікачів за Дунай і в Бессарабію. На кордонах були виставлені коза­чі пікети. «По всій Бессарабії ганяли дозорці, вистежуючи скрізь по ровах, стогах сіна, комишах болотяних річок збіджених, змордованих людей». Автор змалював у творі волелюбне українське селянство, що «тікало од пана і панщини», «що не заплісніїю в неволі, не втратило ще живої душі». Яскравими представниками та­ких селян були Остап, Соломія, Іван Котигорошко.

«Іван пристав до Остапа десь у дорозі. Вони були з одного повіту, навіть села їх були близько». І тяжке життя, і втеча від пана, і сподівання свободи ріднили їх, об’єднували.

Іван — добра і великодушна людина, завжди підтримував і допомагав друзям по нещастю. «Весела і добродушна вдача Іванова не раз ставала їм у пригоді при довгій і важкій блуканині по чужих краях...»

Іван дуже переживав за своїх добрих товаришів, коли їм не вдалося сісти в човен. «Кулі свистіти над головами втікачів, але Іванові було не до куль...» Він розпачливим голосом усе кликав Остапа та Соломію.

Іван — надійний товариш. Він готовий пожертвувати власним життям заради визволення товариша. Він ріш5ший і смітивий. Головна мрія його життя — воля. Вона спонукала до рішучих дій, до втечі в ті місця, «де хоч дорогою ціною мож­на здобути бажану волю, а ні — то полягти кістками на вічний спочинок».

Рассказать друзьям, чтобы не совпали сочинения!
Рассказать
Категория: 7 клас | Добавил: 00dima (03 Октябрь 2017) | Просмотров: 20 | Рейтинг: 0.0 /0
Перейти на главную страницу
Всего комментариев: 0
Добавлять комментарии могут только зарегистрированные пользователи.
[ Регистрация | Вход ]

Allcompositions © 2017