Вторник, 16 Января 2018, 23:09
Приветствую Вас Гость | RSS

ВСЕ СОЧИНЕНИЯ

Меню сайта

 

Предметы
Форма входа
Статистика

Онлайн всего: 16
Гостей: 16
Пользователей: 0


Сочинения

Главная » Сочинения » Українська мова та література » 8 клас Добавить сочинение

Вірш С. Есеніна «Відгомоніла золота діброва»

Вірш Є. Єсеніна «Відгомоніла золота діброва» — один з кращих взірців ліричної поезії. Про що він? Це роздуми про долю людську, про життя і смерть, про місце людини і сенс буття. Осінні мотиви, що звучать у вірші вже з перших рядків, налаштовують одразу на хвилю суму. «Відгомоніла золота діброва» — значить, щось закінчилося. Вмирає колись зелене листя, з шурхотом опадаючи на землю. А в небі пронизливою самотністю звучить прощальний клич журавлів. Чи не так і життя людське з осіннім листям невпинно йде кудись далеко, залишаючи позаду прожиті дні? Єсенін про це говорить дуже влучно, створюючи образ-порівняння: «ведь каж- дьій в мире странник». Так, ми всі тут мандрівники, то чи залишиться щось після того, як ми підемо? Поет висловлює сподівання, що людське життя не минає нада­ремно. І хай наше життя — лише мить у порівнянні з вічністю, але ж ми живемо недарма. І хтось залишиться у пам’яті тих, хто був дорогим і коханим. Та навіть сама природа ніби носить у собі відлуння життя людського: «О всех ушедших грезит коноплянник с широким месяцем над голубьім прудом». Написаний шестистопним ямбом з пропусками наголосу, вірш звучить розлого, лірично. Уже сам ритм вірша

налаштовує на роздуми. Чудовий звукопис вірша доповнює картину слуховими образами. Алітерації на шиплячі та свистячі звуки передають шурхіт осіннього лис­тя. Асонанси на а—у нагадують звуки журавлиного клекоту далеко з небес. Ось чому вірш заворожує. Таїна злиття звуків і слів створює чудове мереживо поезії, овіяної не тільки сумом прощання, але й величчю людського духу.

Коли я читаю цей вірш, я, здається, залишаюся наодинці зі світом, наодинці з думками про вічне. І тоді життя не здається мені таким малим і швидкоплинним. Бо воно і є частиною вічності.

Рассказать друзьям, чтобы не совпали сочинения!
Рассказать
Категория: 8 клас | Добавил: 00dima (08 Ноября 2017) | Просмотров: 34 | Рейтинг: 0.0 /0
Перейти на главную страницу
Всего комментариев: 0
Добавлять комментарии могут только зарегистрированные пользователи.
[ Регистрация | Вход ]

Allcompositions © 2018