Вторник, 16 Января 2018, 23:11
Приветствую Вас Гость | RSS

ВСЕ СОЧИНЕНИЯ

Меню сайта

 

Предметы
Форма входа
Статистика

Онлайн всего: 16
Гостей: 16
Пользователей: 0


Сочинения

Главная » Сочинения » Українська мова та література » 8 клас Добавить сочинение

Що робить людину людиною? (За повістю А. де Сент-Екзюпері «Маленький принц»)

Сент-Екзюпері написав «Маленького принца» незадовго до своєї трагічної за­гибелі. Як говорить поет А. Прасолов, «окремі людські душі завжди видають свій останній, лебедино-чистий, прощальний крик...» Ця філософська казка стала своє­рідним заповітом письменника людям. Багато рядків її ввійшли в наше життя як заповіді: «Ми у відповіді за тих, кого приручили», «Найголовнішого очима не побачити. Зірке одне тільки серце».

Кожний афоризм Екзюпері спонукає до роздуму. Чому саме головне бачиш тільки серцем? І що в житті головне? «Маленький принц» допомагає нам розібра­тися в цьому. Головне — це те, що змушує битися серце, те, від чого воно радіє або стискається в тузі, те, що заподіює йому біль або зціляє його.

Головне не те, що можна побачити й порахувати, а те, що можна тільки відчу­ти. І це робить людину людиною.

Для Маленького принца зірки ваблять не тому, що вони надзвичайно красиві на нічному небі, а тому, що там залишилася квітка, яку він любить. Для нього щастя знати, що квітці нічого не загрожує.

Потрапивши на Землю, Маленький принц шукає на ній людей, тому що не­має нічого цікавішого людини, немає нічого дорожче дружби, любові й турботи один про одного.

Він намагається пояснити своєму дорослому другові, що люди витрачають своє життя на порожні, нікому не потрібні справи, тоді як усе, що потрібно люди­ні, усе, що робить її людиною, «можна знайти в одній троянді, в одному ковтку води», у посмішці дитини.

Живучи на Землі, серед людей, людина не повинна почувати себе в пустелі, де немає ні однієї живої душі.

Такою побачив Землю Маленький принц. Такою вона може стати для кожного з нас, якщо серед ділків, що населяють нашу планету, і честолюбців, королів і аматорів цифр не знайдеться людей, що вміють «бачити серцем».

Якщо ми перестанемо відчувати красу, цінувати дружбу і любов, піклуватися один про одного і про свою планету, вона заросте баобабами і перетвориться на астероїд, якому хто-небудь привласнить черговий порядковий номер, наприклад Б-613.

Рассказать друзьям, чтобы не совпали сочинения!
Рассказать
Категория: 8 клас | Добавил: 00dima (08 Ноября 2017) | Просмотров: 27 | Рейтинг: 0.0 /0
Перейти на главную страницу
Всего комментариев: 0
Добавлять комментарии могут только зарегистрированные пользователи.
[ Регистрация | Вход ]

Allcompositions © 2018