Четверг, 18 Января 2018, 11:25
Приветствую Вас Гость | RSS

ВСЕ СОЧИНЕНИЯ

Меню сайта

 

Предметы
Форма входа
Статистика

Онлайн всего: 25
Гостей: 25
Пользователей: 0


Сочинения

Главная » Сочинения » Українська мова та література » 8 клас Добавить сочинение

Красива мова - красива людина (твір-спостереження)

Краса мови — одна з відзнак культури людини. Розмовляючи вільною та кра­сивою мовою, без слів-паразитів та зайвих повторів, людина показує свою осві­ченість та виховання. Я поважаю людей, які спілкуються красивою мовою та пи­шуть без помилок. їхня мова нагадує мовлення дикторів на телебаченні і водночас змушує співрозмовника й самого розмовляти правильніше.

Ось кілька прикладів найпоширеніших помилок, яких припускаються люди у мовленні. Ці помилки свідчать про окремі риси людини, її виховання, бо наша мова — це виявлення нашої особистості.

Деякі люди при спілкуванні постійно повторюють одні й ті самі слова, як то кажуть, модні, жаргонні слова. Наприклад, «чувак», «бабло», «прикольно», або перероблені «на свій лад» англійські слова: «лайкати», «бебік», «мані». Це типо­во для молоді, у якої ще немає впевненості в собі, а традиційна культура здається чимось зайвим, необов’язковим та надто «нудним». Вони вважають себе «крути­ми» та «моднявими», але насправді це виглядає так, ніби людина не вміє розмов­ляти і не хоче вчитися.

Ще є слова-паразити: «наче», «це», «той», які, якщо подумати, часом роблять вислів смішним. Наприклад: «Я йшов лісом і, той, побачив зайця», «Я народився, наче, тисяча дев’ятсот дев’яностого року», «Мій батько, це, інженер».

Інші люди невдало складають слова в речення. Це частіше вже дорослі люди. Вони починають фразу, а потім перескакують на іншу думку, знов на іншу і так далі, ніколи не закінчуючи. Під час розмови здається, що в цих людей такий без­лад у голові, що їхні думки скачуть туди-сюди, а зібрати їх докупи та вишикувати за законами логіки вони не в змозі. Тому розмовляють надто швидко, надто не­зрозуміло, їх нецікаво слухати. Найтиповіше це для дівчат та жінок.

А дехто, навпаки, в розмові, тягне кожне слово, як кота за хвіст. Такі співроз­мовники часто підбирають слова, а поки не знайшли, просто мукають, екають... Краще б уже мовчали, поки розмірковують, бо дехто більше мукає, ніж говорить.

Ще є люди, котрі забагато лаються. Це можуть бути і молоді, і дорослі, і на­віть люди похилого віку. Мені здається, що це вказує на їхню грубість та нелюбов до всього. Такі люди виглядають так, ніби роздратованість, незадоволеність жит­тям та образа на весь світ зовсім затьмарили їм світосприйняття. Мені зазвичай хочеться якнайшвидше утекти від них.

Ще — наголоси. Ось де найчастіше помиляються навіть досить освічені люди.

Це лише ті помилки, які я можу пригадати одразу, довго не замислюючись. Упевнений, що насправді їх набагато більше.

Аби мова лунала красиво та правильно, треба постійно навчатися чогось но­вого, вивчати незнайомі слова, іноземні мови, читати книжки та вдосконалювати навички спілкування. А також стежити за тим, щоб власну мову не засмічувати якимись грубими помилками. Інколи, звичайно ж, кожен може помилитися, але коли це справді необхідно, треба вміти грамотно висловлювати свої думки, справ­ляючи враження освіченої, культурної, розумної людини. Гадаю, від цього б не один «чувак» не відмовився.

Рассказать друзьям, чтобы не совпали сочинения!
Рассказать
Категория: 8 клас | Добавил: 00dima (15 Мая 2016) | Просмотров: 312 | Рейтинг: 0.0 /0
Перейти на главную страницу
Всего комментариев: 0
Добавлять комментарии могут только зарегистрированные пользователи.
[ Регистрация | Вход ]

Allcompositions © 2018