Вторник, 16 Января 2018, 23:07
Приветствую Вас Гость | RSS

ВСЕ СОЧИНЕНИЯ

Меню сайта

 

Предметы
Форма входа
Статистика

Онлайн всего: 23
Гостей: 23
Пользователей: 0


Сочинения

Главная » Сочинения » Українська мова та література » 8 клас Добавить сочинение

Роздуми про значення «Слова про похід Ігорів»

Наша історія зберегла для, нас справжній скарб — «Слово про похід Ігорів», Цей високохудожній твір доніс до нас живі голоси руських князів, дух давньої держави, її природи, культури, мови, відгомін боротьби з ворогами Київської Русі.

Ця цінна для нашої культури пам’ятка була знайдена в 1795 році. Її виявив граф Олексій Мусін-Пушкін. Він купив у архімандрита Спасо-Ярославського мо­настиря Іоіля рукопис «Хронографа», у якому серед інших творів було записане й «Слово про похід Ігорів».

Протягом тривалого часу твір утримувався в таємниці. Сам Мусін-Пушкін не любив говорити на цю тему. Можливо, він мав на це якісь причини.

Під час війни 1812 року в Москві згоріло дуже багато цінних рукописів, у тому числі й бібліотека Мусіна-Пушкіна. Та все ж «Слово...» до нас дійшло, тому що у 1800 році було випущено перше видання пам’ятки під назвою «Героическая песнь о походе на половцев удельного князя Новгород-Сиверского Игоря Святославо- вича, писанная старинньїм русским язьїком на исходе XII столетия с переложе- нием на употребляемое ньіне наречие».

У «Слові про похід Ігорів» невідомий автор, звертаючись до сучасників із за­кликом об’єднатися, спробував таким чином врятувати народ від іноземного іга. У поемі є картини, які показують шкідливість міжусобної боротьби, передають красу рідної природи, живі характери людей. Твір умістив у собі не лише XII сто­ліття, а й усю історію Русі до монгольської кабали, її могутність та слабкість, го­мінливі міста та безкраї степи, переможні звитяжні походи князів та спустошливі набіги кочівників, ратаїв та князів, міжусобиці та дружні союзи.

«Слово про похід Ігорів» — перший твір давньоруської літератури, відомий в усьому світі. Збулося передбачення великого польського поета Адама Міцкеви- ча, який був переконаний, що «Слово про похід Ігорів» завжди чаруватиме нашу уяву, що композитори, скульптори та вчені, поети та художники будуть звертати­ся до «Слова...» як до невичерпного джерела, яке щедро обдаровує всіх, хто хоче припасти до його живлющої води.

Рассказать друзьям, чтобы не совпали сочинения!
Рассказать
Категория: 8 клас | Добавил: 00dima (15 Мая 2016) | Просмотров: 150 | Рейтинг: 0.0 /0
Перейти на главную страницу
Всего комментариев: 0
Добавлять комментарии могут только зарегистрированные пользователи.
[ Регистрация | Вход ]

Allcompositions © 2018