Воскресенье, 21 Января 2018, 08:29
Приветствую Вас Гость | RSS

ВСЕ СОЧИНЕНИЯ

Меню сайта

 

Предметы
Форма входа
Статистика

Онлайн всего: 9
Гостей: 9
Пользователей: 0


Сочинения

Главная » Сочинения » Українська мова та література » 8 клас Добавить сочинение

Уславлення в сонеті Вільяма Вордсворта «До прекрасного» величезної сили «святого мистецтва»

Жиггя прекрасне, неповторне, різнобарвне. Воно складається з рухів, звуків, почуттів, барв, запахів, вражень... Колообіг життя — вічний. Ніщо не повертаєть­ся, нічого не можна зробити двічі. А як інколи хочеться зупинити мить!

Людство за багато віків свого існування постійно намагалося це зробити. І можна впевнено сказати, що в нього це вийшло! Ці слова зовсім не суперечать

 

 

 

сказаному вище, адже є засіб зупинити мить — закарбувати її в слові чи живопис­ному полотні, у скульптурі чи будинку, у музикальній п’єсі чи пісні.

Серед названих жанрів різних мистецтв перевагу, мабуть, слід віддати жанрам словесним. Й. Г. Гердер у «Роздумах про науку прекрасного й мистецтво» писав: «Слова — це не фарби, вуста — не пензель». Дійсно так, але цей вислів не про об­межені можливості слова, а про його воістину безмежні можливості.

Читаючи сонет В. Вордсворта, починаєш розуміти, що митець дійсно може зупинити час: «Святе мистецтво! В пензлі чи пері / Є сила дати вічність кожній рисі...». Силою, їм даною, живопис і мистецтво слова зупиняють біг хмаринок, перетворюють химерну гру веселих промінців на гру слів, спиняють «порух віт вгорі / І подорожніх, що ідуть у лісі, / І корабель,Іцо при скелястім мисі / Навік в заливі кинув якорі». Мистецтво воістину всесильне.

Але мимоволі починаєш думати про те, чи варто намагатися зупинити час? Чи варто витрачати години, інколи й роки для того, щоб зупинити лише одну мить? Мабуть, варто. Дуже часто людина не помічає поряд із собою краси. Хочеться зга­дати Японію з її не дуже пишною природою і японців, які навчилися бачити кра­су в малому, у миті, у часточці цілого. Всі часточки разом сютадають картину Все­світу, а отже, важливі, цінні для повноти картини.

Інколи витвір мистецтва повністю змінює світогляд людини, змушує по- новому поглянути на знайомі речі. І споглядання миті, що застигла у творі мисте­цтва, стає поштовхом для відліку нового періоду життя людини.

Мистецтво дарує благодать, радість і втіху у коловерті життя. Передаючи миті життя, мистецтво створює «божисту вічність».

Рассказать друзьям, чтобы не совпали сочинения!
Рассказать
Категория: 8 клас | Добавил: 00dima (15 Мая 2016) | Просмотров: 162 | Рейтинг: 0.0 /0
Перейти на главную страницу
Всего комментариев: 0
Добавлять комментарии могут только зарегистрированные пользователи.
[ Регистрация | Вход ]

Allcompositions © 2018