Понедельник, 22 Января 2018, 00:34
Приветствую Вас Гость | RSS

ВСЕ СОЧИНЕНИЯ

Меню сайта

 

Предметы
Форма входа
Статистика

Онлайн всего: 6
Гостей: 6
Пользователей: 0


Сочинения

Главная » Сочинения » Українська мова та література » 8 клас Добавить сочинение

Дерево з плоду свого пізнається

Священні книги людства — це концентрація в одній книзі досвіду всього на­роду, який потрібно передавати від покоління до покоління. Для нас, християн, такою книгою є Біблія. Скільки моральних законів для себе можна взяти звідтіля! Хоча б цей: «Нема доброго дерева-, що родило б злий плід, ані дерева злого, що родило б плід добрий»..

Якщо замислитися над цими словами, зрозумієш, що йдеться зовсім не про дерево: це повчання — для людини; це вона, людина, є тим деревом, яке наро­джує плоди — справи, нащадків, витвори рук і людського розуму. Саме від лю­дини, її моральних якостей залежить те, що стане плодом її праці і духовної ро­боти. І не скажеш потім, що винен хтось, адже «нема доброго дерева, що роди­ло б злий плід...».

«Добра людина, — продовжує повчати приповідка, — із доброї скарбниці сер­ця добре виносить, а лиха із лихої виносить лихе. Бо чим серце наповнене, те го­ворять уста його!»

Добра Скарбниця серця — це ті риси, які людство з давніх-давен називає за­гальнолюдськими цінностями: милосердя, співчуття, доброта, самопожертва, то­лерантність — перелік може бути дуже довгим. Саме з цієї скарбниці беруться слова для творів, які залишаються в літературі навічно, саме там народжують­ся образи, які зберігаються у людській пам’яті упродовж багатьох століть, саме у скарбниці серця народжуються слова втіхи, підтримки, миру і добра.

Висновок очевидний: за людину говорять її справи, слова і вчинки. 1 вони дуже красномовно розкажуть про те, чим наповнена її скарбниця душі. І ще одне, чого нас навчає ця Священна книга: все своє життя людина має самовдоскона­люватися, отже, скарбницю можна поповнювати, збираючи мудрі настанови свя­щенних книг.

Рассказать друзьям, чтобы не совпали сочинения!
Рассказать
Категория: 8 клас | Добавил: 00dima (15 Мая 2016) | Просмотров: 251 | Рейтинг: 0.0 /0
Перейти на главную страницу
Всего комментариев: 0
Добавлять комментарии могут только зарегистрированные пользователи.
[ Регистрация | Вход ]

Allcompositions © 2018