Воскресенье, 21 Января 2018, 08:38
Приветствую Вас Гость | RSS

ВСЕ СОЧИНЕНИЯ

Меню сайта

 

Предметы
Форма входа
Статистика

Онлайн всего: 9
Гостей: 9
Пользователей: 0


Сочинения

Главная » Сочинения » Українська мова та література » 8 клас Добавить сочинение

Нетрадиційність розкриття патріотичної теми у вірші Ду Фу «Повертаються дикі гуси на північ»

Вірш «Повертаються дикі гуси на північ» присвячений темі патріотизму. Але поет розкриває цю тему нетрадиційно. Він використовує прийом паралелізму, притаманний народній поезії. Картина природи допомагає йому розкрити про­блему, пов’язану з людським життям. Поет розповідає про диких гусей, які від­літають на північ восени, але навесні повертаються знову, у рідний край. їм ніхто не може цього заборонити. Але поет зостається «в далекій землі» без надії колись побачити рідну землю. У Китаї дикий гусак — символ людини, яка відірвана від батьківщини, провісник, що приносить послання самітникам і вигнанцям. Саме таким відчуває себе поет, дивлячись на диких гусей.     ✓

Цікаво, що Ду Фу, майстер пейзажної лірики, не малює образи весняного від­родження природи. (Гуси відлітають з чужини саме навесні.) Пояснення цього явища у душевному стані ліричного героя, який не помічає краси весни, тому що він — самотній вигнанець. І гуси не принесуть йому звістку з рідної землі: їм бай­дуже, чому ліричний герой зостанеться на чужині. Навіть їхній пронизливий крик неприємно чути герою. Його мрії про гармонію у житті безнадійні, він називає їх сумними вигадками. Саме розчарування в можливості досягти гармонії життя є головною думкою твору.

Для ліричного героя поезії гармонія Життя можлива лише тоді, коли ти можеш жити на батьківщині. Отже, вигнання — це трагедія. Так нетрадиційно розкриває поет тему патріотизму.

Рассказать друзьям, чтобы не совпали сочинения!
Рассказать
Категория: 8 клас | Добавил: 00dima (15 Мая 2016) | Просмотров: 232 | Рейтинг: 0.0 /0
Перейти на главную страницу
Всего комментариев: 0
Добавлять комментарии могут только зарегистрированные пользователи.
[ Регистрация | Вход ]

Allcompositions © 2018