Вторник, 12 Декабрь 2017, 02:41
Приветствую Вас Гость | RSS

ВСЕ СОЧИНЕНИЯ

Меню сайта

 

Предметы
Форма входа
Статистика

Онлайн всего: 1
Гостей: 1
Пользователей: 0


Сочинения

Главная » Сочинения » Українська мова та література » 8 клас Добавить сочинение

Ідеалізм Дон Кіхота і твереза розсудливість Санчо Ланей - риси іспанського національного характеру (за романом Сервантеса «Дон Кіхот»)

На сторінках роману про Дон Кіхота Сервантес поставив поряд двох героїв, носіїв протилежних рис характеру: ідеалізму та тверезої розсудливості. Вони про­йшли шляхами роману, долаючи труднощі, борючись за справедливість. їм вдало­ся не лише залишитися разом, а й разом діяти, підтримуючи й допомагаючи один одному. Парадокс? Зовсім ні — реальність: ці дві протилежні риси однаково влас­тиві іспанцям. Ось така собі національна особливість.

Відмінність Дон Кіхота та його джури підкреслювали письменники різних ча­сів. Наприклад, Ф. Достоєвський підкреслював у Дон Кіхоті простоту душі і ве­лич серця, а наш сучасник Ф. Кривін бачив у Санчо людину не серця, а зиску.

Дійсно, якщо Дон Кіхот виїздить на подвиги для захисту всіх ображених і пригнічених, то Санчо Панса погоджується його супроводжувати, мріючи стати губернатором. Хоча вони обидва перебувають у полоні власних фантазій, та для здійснення їх вирушають у подорож разом: лицар сумного образу полонився мрі­єю викорінення зла, а Санчо — ідеєю легкої наживи.

Насправді, ці герої мають багато спільного: мудрість, знання людей, прагнен­ня робити їм добро звучать у настановах Дон Кіхота Санчо, який готується стати губернатором, і ті самі риси виявляє Санчо, який врешті-решт ним стає. Безпід­ставний ідеалізм, авантюризм і корисливість як риси іспанського характеру ви­пробовує на сторінках роману саме життя. І те зближення, яке ми спостерігає­мо між лицарем та його зброєносцем (Дон Кіхот все більше довіряє Санчо, а той стає добрішим та великодушнішим), свідчить про нерозривну єдність цих рис, які складалися упродовж століть і допомагали іспанському народу долати труднощі.

Рассказать друзьям, чтобы не совпали сочинения!
Рассказать
Категория: 8 клас | Добавил: 00dima (15 Май 2016) | Просмотров: 112 | Рейтинг: 0.0 /0
Перейти на главную страницу
Всего комментариев: 0
Добавлять комментарии могут только зарегистрированные пользователи.
[ Регистрация | Вход ]

Allcompositions © 2017