Суббота, 20 Января 2018, 06:53
Приветствую Вас Гость | RSS

ВСЕ СОЧИНЕНИЯ

Меню сайта

 

Предметы
Форма входа
Статистика

Онлайн всего: 7
Гостей: 7
Пользователей: 0


Сочинения

Главная » Сочинения » Українська мова та література » 8 клас Добавить сочинение

Поведінка флорентійців під час чуми у творі Боккаччо «Декамерон»

I.      Оцінка Боккаччо поведінкн флорентійців під час чуми. (Боккаччо розпочи­нає збірку новел «Декамерон» розповіддю про чуму 1348 року, яку багато хто сприймав як Божу кару і кінець світу. Письменник жаліє людей, які гинули не так від хвороби, як через відсутність допомоги і догляду.)

II.     Вияви жалості до хворих і страху перед хворобою.

1.     Перестороги влади щодо поширення хвороби. (У вступі до твору «Декаме­рон» Боккаччо згадує про те, що влада Флоренції наказала очистити місто від деякого бруду, заборонила недужим входити до міста, давала поради, як шанувати здоров’я. У церквах служили молебні, але ні мудрість, ні людська обачність не допомагали перебороти моровицю.)

2.     Страхи людей. (Нажахані чумою, люди стали бездушними. Здорові гидува­ли хворими, брат цурався брата, і навіть матері кидали напризволяще не­дужих дітей. Хворі змушені були самі піклуватися про себе і помирали на­віть ті, хто вижив би, якби мав лікування й догляд.)

3.     Поведінка людей під час чуми. (Боккаччо пише, що одні люди замикалися в домівках, мало їли, не пили вина, не зустрічалися з близькими і рідни­ми, намагаючись відгородитися від світу і вберегтися від хвороби. Інші ж, навпаки, багато їли і пили, ходили містом із жартами і співами. Але і ті, й інші помирали однаково швидко.)

III.     Лихо, що не навчає розумних і робить мудрішими простаків. (Під час чуми кожен поводився так, як підказувало йому сумління. Хтось втрачав людську подобу і відмовлявся від усього дорогого, а хтось намагався допомогти, полег­шував страждання хворих, оплакував смерті рідних і близьких, ховав помер­лих. Священики супроводжували похоронні процесії, освячуючи дорогу ду­шам до їхнього останнього притулку. Господнє покарання виявляло характери людей: віднімало розум у тих, хто хизувався своєю мудрістю, а декого з прос­тих людей робило істинно мудрим.)

Рассказать друзьям, чтобы не совпали сочинения!
Рассказать
Категория: 8 клас | Добавил: 00dima (16 Мая 2016) | Просмотров: 104 | Рейтинг: 0.0 /0
Перейти на главную страницу
Всего комментариев: 0
Добавлять комментарии могут только зарегистрированные пользователи.
[ Регистрация | Вход ]

Allcompositions © 2018