Пятница, 19 Января 2018, 21:43
Приветствую Вас Гость | RSS

ВСЕ СОЧИНЕНИЯ

Меню сайта

 

Предметы
Форма входа
Статистика

Онлайн всего: 14
Гостей: 14
Пользователей: 0


Сочинения

Главная » Сочинения » Українська мова та література » 8 клас Добавить сочинение

Допитливий каштан (нотатки спостережливої людини)

Був кінець вересня. Ранок випав прохолодний, а з полудня почало припікати сонце, наче у липні. Дерева нагадували запалені свічки. Налетить вітерець — з лип та кленів з м’яким шелестом додолу летить листя. Легке павутиння торкається об­личчя. Повітря ароматне, пахнуть і сухе листя, і трава, прогріта сонцем.

Ми, не поспішаючи, йшли алеєю парку, вбираючи в себе красу осені і вод­ночас відчуваючи легку досаду. Поруч із розкішними кущами ялівника ми бачи­ли порожні пластикові пляшки. Мабуть, тут відпочивала якась весела компанія, а прибрати за собою полінувалися. А неподалік — засохла береза, вітер колись звалив її, але на землю вона не впала, застрягла проміж ялинок. Багато сушня­ку на траві, під деревами, в ньому заплуталися шматки брудного паперу. Сумна картина. А люди щодня приходять у цей парк відпочити, і, мабуть, кожен мав би зробити свій посильний внесок в оздоровлення парку, не чекаючи екологічного суботника, який міська влада улаштовує раз або двічі на рік. Допомогти паркові можна вже хоча б тим, щоб не смітити.

Розмірковуючи так, ми підійшли до розкішного каштана й завмерли. На одній з гілок висів дивовижний плід: половина шкаралупи відпала, і коричнева поліров­ка нагадувала зіницю ока. Каштан, здавалось із подивом позирав на навколишній світ, не наважуючись приземлитися. Він начебто очікував чогось. А під ним, у по- жухлій траві, вирувало життя: поспішали у своїх справах мурахи, пурхав метелик над травою. Цікаво, чи побачимо ми цей плід на звичному місці завтра?

Мені схотілося зберегти цей каштан до майбутньої весни, коли він впаде в траву. Чи впізнаю я його серед інших плодів біля підніжжя дерева? Адже під пиш­ною кроною цілий розсип коричневих блискучих каштанів. Та нехай. Будь-який із цих плодів нагадає мені про це дивне дерево, сонячний полудень дивовижного жовтневого дня.

Рассказать друзьям, чтобы не совпали сочинения!
Рассказать
Категория: 8 клас | Добавил: 00dima (17 Октября 2016) | Просмотров: 80 | Рейтинг: 0.0 /0
Перейти на главную страницу
Всего комментариев: 0
Добавлять комментарии могут только зарегистрированные пользователи.
[ Регистрация | Вход ]

Allcompositions © 2018